• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınları ŞİRKETLER HUKUKU GENEL ESASLAR Rıza AYHAN - Hayrettin ÇAĞLAR - Mehmet ÖZDAMAR

   Fiyat:
   385,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,4) :
   345,00 TL
   Kazancınız 40,00 TL
   3
   Covid-19 salgını sebebiyle bir araya gelemediğimiz öğrencilerimizle aramızdaki bilgi aktarımında önemli rol üstlenen Şirketler Hukuku ders kitabımızı güncelleyerek, gözden geçirerek ve bir miktar kısaltarak yeni baskıya hazırladık. Bu baskıda çeşitli yazım, imla ve ifade düzeltmeleri yapıldı. Bunun yanında kanunlarımızda meydana gelen değişiklikler esere yansıtılmaya çalışıldı. Özellikle 7262 sayılı Kanun ile yılın son günlerinde gerçekleştirilen değişiklik ilgili yerlere işlendi. Söz konusu Kanun ile anonim şirketlerin çıkarabileceği hamiline yazılı hisse senetlerinin hak sahiplerine teslimi ve hamiline yazılı senetlerin devri halinde devir işleminin şirkete karşı hüküm ifade edebilmesi Merkezi Kayıt Kuruluşuna bildirim şartına bağlandı. Yapılan bu değişikliğin çeşitli tartışmaları da beraberinde getireceği kuşkusuzdur. Değişiklik çok yeni olduğundan şimdilik kitaba aktarmakla yetinilmiş; yorumda bulunulmamıştır.
   Ayrıca 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ile ilgili yeni tarihli Yargı Kararları ilgili başlıklara yansıtıldı. İsviçre Hukuku’nda 19.06.2020 tarihinde kabul edilen ve ilerleyen günlerde yürürlüğe girmesi beklenen hükümlerle ilgili kısa bilgi paylaşımında bulunuldu.
   Çalışmada 31.12.2020 tarihinde yürürlükte olan mevzuat hükümleri esas alındı.
   Kitabın düzenlenmesi, yazım hatalarının giderilmesi ve diğer eksikliklerinin tamamlanması konusunda destek veren araştırma görevlilerimiz, Gözde Sena ERGİNBAY’a ve Cansu CİNDORUK AYHAN’a çok teşekkür ediyoruz.
   Kısa sürede dizgi ve mizanpaj işlerini tamamlayarak eseri yayına hazırlayan Yetkin Yayınevi yöneticisi Muharrem BAŞER’e ve çalışanlarına da teşekkürü borç biliyoruz
   Kitap Künyesi
   Yazar    Rıza AYHAN, Hayrettin ÇAĞLAR, Mehmet ÖZDAMAR
   Baskı Tarihi    2023/02
   Baskı Sayısı    4
   Boyut    16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
   Cilt    Sert Kapak (İplik Dikiş)
   Sayfa Sayısı    579
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050507812
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786050507812
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.