• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınları MEDENİ USUL HUKUKUNDA İLK İTİRAZLAR VE ÖN İNCELEME AŞAMASI Emrah ÖZTÜRK

   Yetkin Yayınları MEDENİ USUL HUKUKUNDA İLK İTİRAZLAR VE ÖN İNCELEME AŞAMASI Emrah ÖZTÜRK
   Görsel 1
   Fiyat:
   115,00 TL
   İndirimli Fiyat (%8,7) :
   105,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   105.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Kitabın ilk baskısına başlık olarak “Medeni Usul Hukukunda İlk İtirazlar” uygun görülmüş iken, yeni baskıda “Ön İnceleme” aşamasını daha ayrıntılı bir şekilde ele almış olduğumuzdan kitabın bu yeni baskısını “Medeni Usul Hukukunda İlk İtirazlar ve Ön İnceleme Aşaması” olarak düzelterek yayımlamayı uygun görmüş bulunmaktayız. “Medeni Usul Hukukunda İlk İtirazlar” adlı baskıya olan ilgi, şahsıma genişletilmiş ve güncellenmiş iş bu kitabı hazırlamak için güç ve moral kaynağı olmuştur.
   Bu çalışma ile öncelikle ilk itirazlar konusunda Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda yapılan köklü değişiklikler karşılaştırmalı olarak incelenmiştir. Böylece uygulamada ilk itirazlar konusunda oluşan problemlere ışık tutmak hedeflenmiştir. Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile yürürlüğe giren ön inceleme aşaması da ayrıntılı olarak Yargıtay içtihatları ile açıklığa kavuşturulmuştur.
   Yine kitapta, 6100 sayılı Kanunla farklı şekilde düzenlenen yetki sözleşmesi konusunda, öğretideki farklı görüşler sentezlenerek konu artık istikrarlı hale gelmiş Yargıtay içtihatlarıyla açıklanmaya çalışılmıştır. Her bir konu ile ilgili olarak öğretideki farklı görüşlere yer verilmiş ve fakat zihinlerde somutlaşmanın sağlanması ve uygulayıcılara faydalı olması amacıyla Yargıtay içtihatları ile konu netliğe kavuşturulmuştur.
   Kitap içeriğinde, 6100 sayılı HMK’da, 28.07.2020 tarih ve 7251 sayılı Kanunla (özellikle ön inceleme aşamasıyla ilgili) yapılan değişiklikler ayrıntılı olarak ele alınmış, bu konuda uygulamaya yön veren öğreti görüşlerine de güncel kaynaklar işlenerek yer verilmiştir.
   Kitap, içerik itibariyle teori ve uygulamanın sentezi olup, uygulamada yaşanan problemlere Yargıtay kararları ışığında çözüm getirmeye çalışmış bulunmaktayız. Bu nedenle de kitabın uygulayıcılar olan avukat ve hâkimler ile akademisyenler ve hukuk fakültesi öğrencilerine faydalı olacağı kanaatindeyiz.
   Kitabın bu baskısında özellikle, ilk itirazlar (yetki ve tahkim ilk itirazı), yetki sözleşmesi, ön inceleme aşaması ve hukuki dinlenilme hakkı Yargıtay içtihatlarıyla zenginleştirilerek ayrıntılı bir şekilde ele alınmıştır.
   Kitap Künyesi
   Yazar    Emrah ÖZTÜRK
   Baskı Tarihi    2021/02
   Baskı Sayısı    1
   Boyut    16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
   Cilt    Karton kapak
   Sayfa Sayısı    433
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050507904
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786050507904
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.