• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınları MEDENÎ USÛL HUKUKU CİLT II Süha TANRIVER

   Fiyat:
   250,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,4) :
   224,00 TL
   Kazancınız 26,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında
   Elinizdeki bu çalışma ilk baskısı 2016 yılında yayımlanan “Medenî Usûl Hukuku Cilt I” isimli kitabımızın devamı niteliğindedir. “Medenî Usûl Hukuku Cilt II” isimli bu çalışmamızda, hukuksal çare ve kanun yolu ayrımı, istinaf ve temyiz kanun yolları, kesin hüküm, kesin hük-mün bertaraf edilmesinde işlev gören yargılamanın iadesi ve değişiklik davası kurumları ile diğer hukukî çareler arasında yer alan Anayasa Mahkemesi ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne bireysel başvuru, geçici hukukî korumalar, alternatif uyuşmazlık çözümleri, spesifik ola-rak arabuluculuk ve iç tahkim konuları ayrıntılı bir biçimde, teorik tar-tışmalara da yer verilmek suretiyle ele alınmış ve incelenmiştir.
   Öncelikle, bu çalışmayı, başından sonuna kadar okuma zahmetin-de bulunan, görüş ve önerileriyle çok değerli katkılar sunan Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medenî Usûl ve İcra-İflâs Hukuku Ana-bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan Deynekli ile Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medenî Usûl ve İcra-İflâs Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nedim Meriç’e, en içten teşekkürlerimi sunarım.
   Yine, bu çalışmanın, elektronik ortama aktarılmasında ve tashihle-rinin yapılmasında çok büyük emekleri geçen Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim elemanı Araştırma Görevli-si Fikret Sami Tiyek ile basım, yayım ve dağıtımını üstlenen Yetkin Basım Dağıtım ve Yayım Anonim Şirketinin değerli sahibi Muharrem Başer ve emeği geçen tüm personeline, göstermiş oldukları titizlik, özen ve duyarlılıktan ötürü, en kalbî teşekkürlerimi sunarım.
   Kitabın tüm okuyuculara yararlı olması dileğiyle.
   Kitap Künyesi
   Yazar    Süha TANRIVER

   Barkod : 9786050511758

   Yayın Tarihi : 2022 Nisan

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 2

   Sayfa Sayısı : 496

   Ebat : 17x25

   Takım :

   Dili : Türkçe


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050511758
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786050511758
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.