• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınları MALİ HUKUK PERSPEKTİFİNDEN GÜNCEL GELİŞMELER Numan Emre ERGİN

   Yetkin Yayınları MALİ HUKUK PERSPEKTİFİNDEN GÜNCEL GELİŞMELER Numan Emre ERGİN
   Görsel 1
   Fiyat:
   95,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,5) :
   85,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   85.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Ve insanoğlu ölümsüzlüğün sırrını keşfetti. Bedenini ölümsüz kılamasa da yazıyı keşfederek bilgiyi ve fikirleri ölümsüz kılmayı başardı.
   Bu kitapta, çalışma hayatında kamuda uzun yıllar üst düzey vergi denetimi, özel sektörde yöneticilik, danışmanlık, yeminli mali müşavirlik, avukatlık, üniversitede hocalık yaparak masanın çeşitli tarafında oturmuş biri olarak, 2017 yılının ortasından sonra ülkemizde yaşanan gelişmelerin başta mali hukuk olmak üzere hukuki ve ekonomik değerlendirmesini yapmaya çalıştım. Başta Dünya gazetesi olmak üzere, çeşitli platformlarda kaleme aldığım makaleleri kalıcı bir esere dönüştürmeye karar vermem bu kitap çalışmasının hayata geçmesine yol açtı.
   Vergi siyasi bir araçtır, ama ben yazılarımı siyasi bir kaygı ve amaç gütmeden kaleme almaya gayret ettim. Vergi gibi teknik bir konuda geniş kitlelere hitap etmenin hiç de kolay olmadığının farkındalığında; yazılarımı okuyucunun ilgisini sıcak tutarak ama magazine kaçmadan, bilgiyle harmanlayan, etliye-sütlüye ve yeri geldiğinde zülf-ü yare dokunan, sadece sorunları değil, çözümleri de işaret eden bir tarzla; ama bunu yaparken taşıdığım sıfatların ağırlığına yakışır bir üslupla yazmaya gayret ettim. Okuyucularımın, meslektaşlarımın ve üstatlarımın olumlu geri bildirimlerinden de bunu başarabildiğime ve doğru yolda olduğuma inanıyorum.
   İyi bir “vergici”olmak kolay değildir. Bunun nedeni, verginin disiplinler arası bir alan olmasında yatmaktadır. Vergi, herşeyden önce hukuk biliminin kapsamındadır ve kamu hukukunun “mali hukuk” başlığı altında sınıflandırılmaktadır. Verginin idare hukuku ile ilgili olduğunda şüphe yoktur. Ancak, vergiyi doğuran olaylar genellikle özel hukukta düzenlenmiştir. Bu nedenle, vergici hem kamu hukukunu, hem özel hukuku iyi bilmelidir. Vergi, yasal defter ve kayıtlardan yola çıkılarak hesaplanır; bu nedenle vergici çok iyi derecede muhasebe bilmelidir. Verginin konusunu oluşturan işlemlerin önemli bir kısmı finansal işlemlerdir; bu nedenle vergici finans ve matematik bilmelidir. Vergi, hem mikro ekonominin, hem de maliye politikası aracı olduğundan makro ekonominin alanına girer; bu nedenle vergici ekonomi de bilmelidir. Vergi politikalarının ve sonuçlarının analizi için istatistik de bilinmelidir. En nihayetinde vergi, siyasal bir araç olduğundan ve sosyal etkilere yol açtığından, siyaset biliminin de ilgi alanındadır. Özetle, iyi bir vergici; hukukçu, muhasebeci, finansçı, iktisatçı ve siyaset bilimcidir.
   Yazar    Numan Emre ERGİN
   Baskı Tarihi    2021/02
   Baskı Sayısı    1
   Boyut    16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
   Cilt    Karton kapak
   Sayfa Sayısı    455

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050507836
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786050507836
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.