• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınları KAMULAŞTIRMA KAMULAŞTIRMASIZ EL ATMA VE İMAR MEVZUATINDAN KAYNAKLANAN DAVALAR Erdoğan BUYURGAN - Emel KARABAĞ

   Fiyat:
   1.500,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,1) :
   1.274,00 TL
   Kazancınız 226,00 TL
   3

   Kitabımız 01.02.2021 tarihi itibariyle Kamulaştırma Kanunu ve ilgili kanunlarda yapılan değişikliklerin tamamı ile ilgili Anayasa Mahkemesi kararları, Yargıtay İçtihadı Birleştirme kararları ve Yargıtay 5. Hukuk Dairesi kararlarını kapsamaktadır.

   Kamulaştırma bedelinin tespiti ve taşınmazın idare adına tescili davaları ile kamulaştırmasız el atma davalarına ilişkin kitaba alınan içtihatlar değer biçme yöntemi bakımından her iki dava türünde de geçerlidir. 

   Kitabımızın ilk baskısı bir yıldan daha kısa bir süre içerisinde tükenmiş olup, bu süre zarfında 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununda 7251 sayılı yasa ile değişiklikler yapılmış, Anayasa Mahkemesi tarafından Kamulaştırma Kanunundaki birtakım maddeler de iptal edilmiştir. Kitabımızda bu hususlara ilişkin değişikliklere özellikle yer verilerek, diğer kanunlarda yapılan değişiklikler ve bu değişikliklere paralel olarak Yargıtay 5. Hukuk Dairesinin  güncel kararlarına da yer verilmiştir.

   Gösterdikleri ilgiden dolayı tüm hukukçu dostlarımıza ve bu kitabın oluşumundaki hukuki katkıları nedeniyle Yargıtay 5. Hukuk Dairesinin sayın Başkan, üye ve tetkik hakimlerine, yazım ve derleme aşamasındaki katkıları için Yargıtay 5. Hukuk Dairesi Yazı İşleri Müdürü ve personeline teşekkür ederiz.
   Kitap Künyesi
   Yazar    Erdoğan BUYURGAN, Emel KARABAĞ
   Baskı Tarihi    2021/03
   Baskı Sayısı    2
   Boyut    16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
   Cilt    Sert Kapak (İplik Dikiş)
   Sayfa Sayısı    1705
   Baskı Niteliği    Güncellenmiş ve Genişletilmiş


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050507911
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786050507911
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.