• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınları KADIN HUKUKU Ömer Uğur GENÇCAN

   Fiyat:
   1.250,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,3) :
   1.059,00 TL
   Kazancınız 191,00 TL
   3
   Barkod : 9786050506433
   Yayın Tarihi : 2020 Eylül
   Kapak Türü : Ciltli
   Kağıt Türü : I.Hamur
   Baskı Sayısı : 1
   Sayfa Sayısı : 1712
   Ebat : 17x25
   Takım :
   Dili : Türkçe

   Kadının CAN GÜVENLİĞİNE yönelik CEDAW ve İSTANBUL SÖZLEŞMESİ gibi bir çok uluslararası sözleşmenin AİLE HUKUKU DERS KİTAPLARINDA yer bile almadığı  herkesin bilgisi dahilindedir. Oysa kadınları ilgilendiren uluslararası sözleşmelerin ÜSTÜN İÇ HUKUK KURALI olduğu TCA m. 90/son hükmüdür. ÖNCELİKLE bu sözleşmelere eserde derinlemesine yer vermeye çalıştım. DAHA SONRA kadının, aile hukuku bağlamındaki HAK, YETKİ VE SORUMLULUKLARININ yanı sıra KORUNMASINI KAPSAYACAK ŞEKİLDE gerek esas gerekse usul hükümlerini  yansıtır bir kitap hazırlayarak özellikle kadına yönelik şiddet hareketlerinin de yoğunlaştığı günümüzde kadın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmayı hedefledim.
   Kadın Hukukunun konusu olan davaları da inceleyen Yargıtay İkinci Hukuk Dairesinde otuz iki yıldır (evet, otuz iki yıldır!) aralıksız görev yapıyorum. Yargıtay’da Kadın Hukukunu ilgilendiren binlerce (evet, binlerce!) dava dosyasını bizzat okudum ve binlerce (evet, binlerce!) Yargıtay ilamını bizzat yazdım. Binlerce kararda ahlaki, vicdani ve hukuki sorumluluğum vardır. Yayınlama mutluluğu ve huzuru bulduğum bu eser ile Kadın Hukukundaki birikimimi zamanın elverdiği ölçüde uygulamayı derinlemesine yansıtır şekilde siz kitap-dostlarıma sunuyorum.
   Bu vesile ile hukukçu çevresine bugüne kadar düşüncelerimi açıklamama olanak sağlamış olanlardan aklıma geliveren;
   Devlet kuruluşlarından;
   Yargıtay, Adalet Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Türkiye Adalet Akademisi, TBMM Adalet Komisyonu Başkanlığı, TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK, Diyanet İşleri Din İşleri Başkanlığı ile Başbakanlık Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğüne,
   Sivil toplum örgütlerinden;
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050506433
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786050506433
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.