• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınları HUKUK UYUŞMAZLIKLARI BAĞLAMINDA ARABULUCULUK Süha TANRIVER

   Fiyat:
   200,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,5) :
   179,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   3
   Hukuk Uyuşmazlıkları Bağlamında Arabuluculuk
   Prof. Dr. Süha TANRIVER
   2020/09 1. Baskı, 186 Sayfa
   ISBN 978-605-05-0644-0
   Önsöz
   Dünya genelinde, alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemlerinin en etkin ve en geniş ölçekte işlerlik kazanan türünü, arabuluculuk oluşturmaktadır. Arabuluculuk, uyuşmazlığın taraflarının menfaatlerinin dengelenmesini baz alması, kurallardan ziyade ilişkilerin ön plâna çıkartılmasına ve tahrip edilmeden gelecekte devam ettirilmesine olanak vermesi ve tarafların istedikleri zaman süreci kesip yargıya başvuru haklarının varlığı sebebiyle toplumda kabul görmeye başlamış ve dava şartı arabuluculukla ilgili düzenlemelerin yapılması, bunu yaygınlaştırma eğiliminin de ortaya çıkmasıyla beraber sorunların da yavaş yavaş kümelendiği bir alan haline gelmiştir. Bu durum ise, bizi, monografik bir çalışma yapmaya sevk etmiştir.
   Bu çalışmamızda, bilimsel bir yaklaşımla, hukuk uyuşmazlıkları bağlamında arabuluculuk kurumu tüm boyutları itibarı ile ele alınmış; somut sorunlara işaret edilmiş ve çözüm aranmasına gayret edilmiştir.
   Sözü edilen monografinin, elektronik ortama aktarılmasında ve tashihlerinin yapılmasında, büyük emeği geçen Pamukkale Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi öğretim elemanı Ar. Gör. Fikret Sami Tiyek ile tashih aşamasında katkı sunan Trabzon Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim elemanı Dr. Önder Topal’a ve çalışmanın basım, yayım ve dağıtımını üstlenen Yetkin Basım Dağıtım ve Yayım Anonim Şirketi’nin değerli sahibi Muharrem Başer ve emeği geçen personeline göstermiş oldukları titizlik, özen ve duyarlılıktan ötürü, en içten teşekkürlerimi sunarım.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050506440
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786050506440
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.