• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınları BORÇLAR HUKUKUNUN GENEL HÜKÜMLERİ Mustafa Alper GÜMÜŞ

   Fiyat:
   1.000,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,1) :
   849,00 TL
   Kazancınız 151,00 TL
   3
   Bu kitap teknik bir dille yazılmış. Çünkü hukukçular da hekimler gibi alana özgü terminoloji ile yazar ve konuşurlar. Bu nedenle bir hukukçu; örneğin kişisel hak, kişilik hakkı, kişiyle kaim hak, kişiye sıkı sıkıya bağlı hak kavramlarının birbirinden çok farklı anlamları olduğunu bilmek zorundadır; "Dönme yerine fesih kavramını kullansam ne farkeder" de diyemez.

   Gelişen teknolojinin hukuki ilişkiler üzerindeki etkisi, artık birçok konunun borçlar hukukuna ilişkin kitaplarda farklı bir şekilde ele alınmasını gerekli kılmaktadır. Örneğin sözleşmelerin öneri ve kabul ile kurulması artık mektup ve telgrafla kurulan iletişim üzerinden anlatılamaz; örneklendirmeler WhatsApp, SMS, e-posta aracılığıyla kurulan iletişim üzerinden yapılmak zorundadır. Bunun dışında, kripto para, elektronik sözleşme, akıllı sözleşme kavramlarının ve başta güven sorumluluğu olmak üzere günümüz hukuk uygulamasında ön plana çıkan hukuksal sorumlulukların borçlar hukuku kitaplarında az veya çok yer verilmesi zorunludur. Bu kitapla bu gereklilik kitabın kapsamıyla orantılı olarak karşılanmaya çalışılmıştır. Ayrıca konular güncel yargı kararları ve örneklerle sunulmuş.
   Bu kitap da metodolojik olarak kitabın başında temel kavramlar ve temel ilkeler aşırı ayrıntılardan ve tali ayırımlardan arındırılmış şekilde ve net olarak ortaya konmuş, böylece devamı konulardaki teknik tartışmalar için güçlü bir kavramsal zemin tesisi amaçlanmış.
   Barkod: 9786050509618
   Yayın Tarihi: Ekim 2021
   Baskı Sayısı:  1
   Ebat: 17x25
   Sayfa Sayısı: 1248
   Yayınevi: Yetkin Yayınları
   Kapak Türü: Ciltli
   Dili: Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050509618
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786050509618
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.