• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınevi İNŞAAT SÖZLEŞMELERİ Vehbi Umut ERKAN

   Fiyat:
   1.000,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,1) :
   849,00 TL
   Kazancınız 151,00 TL
   3

   Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2019-2020 akademik yılı Bahar Döneminde verdiğim “İnşaat Hukuku” yüksek lisans dersinde öğrencilerime, inşaat sözleşmelerine ilişkin derste hazırlayacakları sunumları makale haline getirme fikrini bahsettiğimde, gözlerindeki parıltıyı ve heyecanı görmek, beni bu çalışmayı hazırlamaya yönelten en büyük faktör olmuştur. Açıkçası bu şekildeki bir çalışma, benim için de bir ilk olacağından öğrencilerimle birlikte aynı heyecanı paylaştığımı ifade etmek isterim.
   Bu çalışmada bir dönem boyunca, inşaat sözleşmelerine ilişkin tartışmalı konuların sınıfta yapılan sunum hallerinin genişletilip, sunumlar esnasında yoğun ve nitelikli tartışmalar ve eleştiriler neticesinde oluşturulan makaleleri yer almaktadır. Makalelerin her birinin konusu, doktrinde ve uygulamada önem arz eden ve sıklıkla tartışma konusu haline getirilen inşaat sözleşmelerinin çeşitli yönlerini ve meselelerini içermektedir. Bu itibarla çalışmamızın gerek doktrine gerekse uygulamaya faydalı olacağına inancım tamdır. 
   Çalışmamızın ortaya çıkmasında aslan payı öğrencilerime aittir. Gerçekten de öğrencilerimin hepsi makalelerini hazırlarken yoğun bir emek sarf etmiştir. Özellikle pandemi nedeniyle kütüphane ve kaynaklara erişimin kısıtlı olmasına rağmen, en üst düzeyde çaba göstererek gerekli kaynak çalışmasını yapmışlar ve akademik teamüllere uyarak çalışmalarını hazırlamışlardır
   Kitap Künyesi
   Yazar    Vehbi Umut ERKAN
   Baskı Tarihi    2021/03
   Baskı Sayısı    1
   Boyut    16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
   Cilt    Sert Kapak (İplik Dikiş)
   Sayfa Sayısı    739

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050508093
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786050508093
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.