• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınevi : Adli Yazı ve Yazışma Usulleri (Ders Kitabı)

   Fiyat:
   145,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,3) :
   130,00 TL
   Kazancınız 15,00 TL
   3

   Hukuk yaşantımızın bir kısmını oluşturan adalet işleri, “yazılar” üzerine kurulmuştur. Hak arayanlar, adlî organlara genellikle bir dilekçe ile başvururlar; kendilerini savunanlar da öyle. Yapılan yazılı başvurular üzerine başlayan yargılama süreci baştan sona tutanaklara geçirilerek belgelenir; başka yerlerle yapılan iletişim de yazışmalarla olur. Yargılama süreci sonucunda mahkemenin vardığı sonuç, karar şeklinde yazıya dökülür.
   Yargılama usulleri, özellikleri gereği, Roma Hukukundaki kadar olmamakla birlikte, bugün de bazı biçimlere (formlara) bağlı olmaya devam etmekte ve biçimlere uymama bazı yaptırımları ortaya çıkarmaktadır. Hukukçu her şeyden önce bu biçimleri bilmek ve uygulamak zorundadır. Yargılama usulleri, hukuk fakültesi ders programlarının en önemli parçalarından biridir. Buna karşılık adlî yazı ve yazışma ise, ülkemizdeki hukuk fakültelerinde çok eski yıllarda ders programlarında iken, her nedense sonraları programdan çıkartılan ve son zamanlarda bu satırların yazarının da önerisiyle yeniden öğretilmeye başlanan bir konudur...
   Bu ders kitabının amacı, adlî yazı ve yazışmalar için yalnızca bir anahtar oluşturmaktır. Daha ayrıntılı örnekler için, uygulamacıların kullandığı kitaplar vardır. Örneğin: Ejder Yılmaz/Ümit Yılmaz, Hukuk Rehberi, cilt 1-5, 8 inci baskı, Ankara 2006 (toplam 6775 sayfa)
   ,Yayın Tarihi    2020 Kasım
   Barkod  . 9786050507171
   Yayınevi  Yetkin
   Baskı Sayısı    5
   Cilt Tipi    Amerikan Cilt
   Kağıt Türü    1. Hamur
   Yazarlar    Ejder Yılmaz

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050507171
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786050507171
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.