• Tüm Kategoriler
  • Yazarın Kendi Yayını Uğur Ocak, Selma Betin İşçilik Alacakları (3 Cilt)

   Fiyat:
   4.250,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,6) :
   3.799,00 TL
   Kazancınız 451,00 TL
   3
   Sınırlı Sayıda
   2020 yılı Nisan ayında çıkan baskımız siz değerli okuyucularımızın büyük bir teveccühü sonucu bir yılda tükenmiş ancak taleplere rağmen baskı yenilenmemiştir. Öncelikle uygulayıcılara, özellikle bu son baskı sürecinde bize cesaret ve destek veren herkese buradan teşekkürü bir borç biliriz.

   Bir önceki baskıdan itibaren gelişen süreç içerisinde 2020 yılı sonlarında Yargıtay 9 ve 22.Hukuk Daireleri içtihat uyuşmazlıklarını gidermek yönünde ortak ilke kararları almış, kısa bir süre sonra Yargıtay 22.Hukuk Dairesi kapanmış ve Yargıtay 9.Hukuk Dairesi işçilik alacakları konusunda tek Daire olarak uygulamaya yön vermeye devam etmiştir. Yargıtay 9.Hukuk Dairesinin özellikle içtihat uyuşmazlıklarının giderilmesine yönelik ilkesel kararları bu dönemde ön plana çıkmaktadır. Anayasa Mahkemesinin belirsiz alacak ile fazla çalışma konularındaki hak ihlali ve 6356 Sayılı Kanunu ile ilgili verdiği iptal kararları da uygulamada köklü değerlendirmeler yapılmasına yol açmıştır. Yargıtay 9. ve 22. HD uyuşmazlıkların giderilmesine ilişkin ilke kararları her bölümde gerek açıklama ve gerekse değişen içtihat kısımlarında yeni, ilke, değişti, terkedildi şeklinde belirtilmiştir. Arabuluculuk müessesesi ile ilgili kararlar, ister kısmi ister belirsiz alacak olsun temerrüt yönünden bir önceki baskımızda belirttiğimiz değişiklikler uygulamaya yansımaya başlamıştır. Belirsiz alacakla ilgili derdestlik ve ek dava ile ilgili yeni uygulamalar da ilgili başlıkta yerini almıştır. Yurtdışında çalışan işçilerle ilgili MÖHUK’tan kaynaklanan taleplere ilişkin gelişmeler doğrultusunda içtihatlara hızlı ve derli toplu ulaşılabilmesi açısından 3.kitapta MÖHUK başlığı altında ayrı bir bölüm oluşturulmuştur.
   Cezai şart, bakiye süre ücreti ve eşit davranma borcu bölümlerinde bozma sonrası ilk derece mahkemesi ve Yargıtay kararları da eklenerek bölüm zenginleştirilmiştir.
   İçtihat programları ile 1000’lerce karar arasında saatler harcayarak varacağınız sonucu (değişmiş olma ihtimali nedeniyle yanıltıcı da olabilir) sadece dakikalara sığdırarak size nihai haliyle sunarak vakit kazandırmanın yanında konu bütünlüğüne de ulaşma imkanı sağladık. Görüş farklılıkları somurtkan surat ? fadesi ile gösterilmeye devam edilmiştir. Bildiklerimizi unutmamız, ezbere hareket etmememiz ve daha dava açarken veya cevap verirken dikkat etmemiz gereken bir dönemin içindeyiz. En basitinden işçinin de artık işveren gibi fesih iddiası ve sebepleriyle bağlı olduğu ve bunu değiştiremeyeceğinin dahi artık ilkeye bağlandığı konusunda önsözde hem işçi hem de işverene uyarı yapmak bir görev olmuştur.
   Mümkünse kitabın tamamını değilse ilgili bölümü okumak davacıya da davalıya da güncel uygulamayı yakalamak isteyen herkese kazandıracaktır.

   Barkod : 9786056403903

   Yayın Tarihi : 2022 Ekim

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 9

   Sayfa Sayısı : 3547

   Ebat : 17x25

   Takım :

   Dili : Türkçe


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9786056403903
   MarkaYazarın kendisi
   Stok DurumuVar
    9786056403903
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.