• Tüm Kategoriler
  • Turhan Kitabevi Roma Hukuku (Özcan Karadeniz Çelebican) Tarihi, Kaynaklar, Genel Kavramlar, Kişiler Hukuku, Hakların Korunması

   Turhan Kitabevi Roma Hukuku (Özcan Karadeniz Çelebican) Tarihi, Kaynaklar, Genel Kavramlar, Kişiler Hukuku, Hakların Korunması
   Görsel 1
   Fiyat:
   59,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,2) :
   53,00 TL
   Kazancınız 6,00 TL
   53.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Roma Hukuku
   Özcan KARADENİZ ÇELEBİCAN 
   Hukuk eğitiminin amacı yürürlükteki yasaları öğretmek değildir. Zira ya­salar her geçen gün devamlı olarak sosyal gereksinimlere göre değiştiği gibi, öğrencilere yasaları öğretmek kalıcı bilgi ve formasyon sağlayamaz. Bu nedenle Hukukta eğitimin amacı, hukuk formasyonunu kazandırmak, yasaları ve bu arada hukuksal işlemleri yorumlayabilirle ve somut olaya uygulayabilme yete­neğini vermek olmalıdır. Bu amaca ulaşılması ise hukukun evrensel temel ilke­lerinin bilinmesini gerektirir. Bu bilgi ve yeteneği verebilen derslerin başında Kıta Avrupası ve dolayısıyla o hukuk sistemini benimsemiş olan Türk Özel Hukuku'muzun temeli olan Roma Hukuku gelir. Bu dersle ilgili eğitimi ciddi ve gereği gibi alan her Hukukçunun yargısının bu olduğu kanısındayım. Bu yönüy­le Roma Hukuku çok ciddi ve bir o kadar da zor bir hukuk dalıdır. Ancak bu konuda Fakülte öğrencilik yıllarıma gidiyor ve benim birinci sınıf öğrenciliğim­de, her davranışı ve özellikle güzel Türkçesi ile örnek insan ve bilim adamı olan Prof. Dr. Kudret Ayiter'in bize bu zorluğu yaşatmadığını anımsıyor kendisini saygıyla, rahmetle anıyorum.   Dersin bu denli önemli olmasına karşın ülkemizde Hukuk Fakültelerinin sayılarının artışına paralel olarak, ne yazık ki gerek Roma Hukuku Öğretim Üyesi gerek bu alandaki eserlerin sayısı artmamıştır. Bu gelişme karşısında birçok Hukuk Fakültesinde hoca bulunamadığı için bu ders ya verilmemekte ya da Hukuk Tarihi gibi dersler ile birleştirilmeye yahut seçimlik ders yapılmaya çalışılmaktadır.  
   Bu nedenlerle Fakültemizin değerli öğretim üyesi sayın Prof. Dr. Özcan Karadeniz Çelebican hocamızın eseri her geçen gün daha önemli ve değerli olmaktadır. 
   Bu hukuk dalının, özetlemeye çalıştığımız önemi nedeniyle Turhan Kitabevi olarak bu değerli eserin basımını üstlenmeyi Hukukumuza bir hizmet olarak düşündük.
   Stok Kodu    :    9786058037229
   Boyut    :    16x24 cm
   Sayfa Sayısı    :    374
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    18
   Basım Tarihi    :    2019
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786058037229
   MarkaTurhan Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786058037229
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.