• Tüm Kategoriler
  • SeçkinYayınevi Sigorta Davaları Mustafa Topaloğlu

   SeçkinYayınevi Sigorta Davaları Mustafa Topaloğlu
   Görsel 1
   Fiyat:
   360,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,3) :
   323,00 TL
   Kazancınız 37,00 TL
   323.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Sigortacılık sektörü Türkiye'de önemli bir gelişme gösterdiğinden, son 10 yılda Sigortacılık Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu'n da önemli değişiklikler yapılmıştır. Birçok yeni sigorta türü ortaya çıkmış ve sigorta tahkimi uygulaması başlamıştır. Ancak ticaret hukukunun bu önemli dalı ticaret hukukunun diğer bölümleri kadar çok fazla işlenmemiştir. Bu bakımdan sigorta hukuku alanında önemli bir katkı sağlayacağını düşündüğümüz çok yazarlı kapsamlı bir eser hazırlama ihtiyacı doğmuştur.
   Sigorta hukukunun genel hükümleri, mal ve can sigortalarının özel türleri ile sigorta yargılama hukuku ve özellikle sigorta tahkimi birbirinden uzman yazarlarca son derece bilimsel ve titiz bir şekilde incelenmiştir. Hatta 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'na alınmayan deniz sigortalarına dahi bu çalışmada yer verilmiştir.
   Her konuda en güncel Yargıtay kararlarının özetleri, "karar" şeklinde şık bir biçimde tasarlanarak metin içine yerleştirilmiştir, incelenen konuda en can alıcı noktalar "uyarı" şeklinde ayrı bir fontta belirtilerek okuyucunun dikkati çekilmek istenmiştir. Yine okuyucuya ayrıntıları atlamaması ve seçmesine yardımcı olunmasını sağlamak amacıyla tali konular "ek bilgi" şeklinde gösterilmiştir. Kullanım kolaylığı sağlama düşüncesiyle ilgili sigorta genel şartları da her incelenen konunun arkasına eklenmiştir. Bu şekilde pratik, kolay okunup anlaşılabilen, öğrenciden uygulamacıya ve akademisyenlere hitap edebilecek zengin bir ortak eser oluşturulmuştur.
   Yayınevi:Seçkin
   Basım Tarihi:2020 Eylül
   Basım Yeri:Ankara
   Sayfa Sayısı:1712
   Boyut:17x25
   Baskı:2
   ISBN/Ref:9789750259647
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750259647
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750259647
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.