• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınları Yeni İçtihatlarla Uygulamalı ve Yorumlu Ceza Muhakemesi Kanunu (2 Cilt) Osman Yaşar, Cengiz Otacı

   Fiyat:
   1.740,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11) :
   1.549,00 TL
   Kazancınız 191,00 TL
   3
   Ceza muhakemesi hukuku, Anayasa hukukunun bir parçasıdır. Bu nedenle insan hakları, daima ceza muhakemesi hukukunun odak kavramıdır. İnsan hakları ihlal edilerek yapılan yargılama, bir sonuca ulaşmış olabilir ama bu sonuç adil bir yargılama olamaz.

   Kanunlar, tek başına yargılamanın adil olmasını garanti etmez. Kanunlara, insan hakları, Anayasal haklar ve tabii hukuktan elde edilen ilkeler ve standartlar setinin de eşlik etmesi gerekir. Kanun amaç olursa insandan ve adaletten daha önemli hale gelir. Oysa kanun, adalete ulaşmanın sadece bir aracıdır. Değerli olan insandır. Demokratik hukuk anlayışının egemen olduğu toplumlarda ilkeler, kanunun anlaşılmasına ve uygulanmasına yön veren en önemli yorum aracıdır.

   Ceza yargılaması, temel haklara müdahale ederek ilerleyen bir süreç olduğundan, bu sürece katılan herkesin, her aşamada anayasal hakların ihlal edilip edilmediğini ilkelere ve ilkelerle belirlenmiş standartlara göre kontrol etmesi gerekir.

   Çalışmamızın bu baskısında da, ceza muhakemesi hukuku içinde insan haklarını odak kavram haline getirmeye çalıştık. Bu nedenle maddelerin anlam ve uygulamasına dair insan haklarını önceleyen anlatımı ve ilkeleri aktarmaya gayret ettik.
   Barkod: 9789750275562
   Yayın Tarihi: Şubat 2022
   Baskı Sayısı:  10
   Ebat: 17x25
   Sayfa Sayısı: 3088
   Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
   Kapak Türü: Ciltli
   Dili: Türkçe
   Ekler: -

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750275562
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750275562
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.