• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınları Vergi, Cilt – 2 Vergi Felsefesi, Vergi Psikolojisi, Vergi Ahlakı, Vergi Sosyolojisi, Vergi Tarihi Coşkun Can Aktan

   Fiyat:
   325,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,5) :
   291,00 TL
   Kazancınız 34,00 TL
   3
   İdeal bir vergi sistemi hangi temel ilkeler üzerine inşa edilmelidir? Vergilere ilişkin normatif kurallar ve kurumlar (normatif vergi hukuku) nasıl dizayn edilmelidir? Vergiler ne üzerine konulmalıdır? Vergilerin ve vergi politikalarının etkileri ve sonuçları nelerdir?
   Vergi felsefesi ve vergi sosyolojisi yönünden ağır, haksız, adaletsiz ve keyfî vergilere ne tür eleştiriler yöneltilmektedir? Vergiler medeniyetlerin yükselişinde ve çöküşünde hangi etkiler ve izleri taşır? Vergilere itaatsizlik ve vergi isyanları nasıl ve neden ortaya çıkmıştır? Amerika, Avrupa ve Osmanlı Devleti'nde ortaya çıkan başlıca vergi isyanları nelerdir?
   Modern vergi devleti ve mali devlet bizi nereye götürmektedir? Vergi devletlerinin anayasal hukuk devleti sınırları dâhilinde vergileme yetkilerini kullanmaları için hangi tedbirler alınmalıdır? Sınırsız vergileme yetkisinin tahribatları nasıl ortadan kaldırılabilir? Vergilerin hukukîliği ile vergilerin meşruiyeti arasındaki ilişki nedir? Vergi reformu adı altında bitmek bilmeyen mevzuat değişikliklerinin ortaya çıkardığı "vergi deformu" nasıl sonlandırılabilir? Çoğunluk oylarını sağlayarak yasama ve yürütme organını ele geçiren yönetimlerin iradi-takdiri-ihtiyari ve sonuçta keyfî karar ve eylemlerini engelleyecek anayasal vergi reformu neden önemlidir? Keyfî vergi devletinin güç ve yetkilerini sınırlayacak "vergi anayasası" önerileri nelerdir ve bunlar nasıl hayata geçirilebilir?

   Vergi adını taşıyan ve iki ciltten oluşan kitabımızda bu ve benzeri konular incelenmektedir. Birinci Cilt içerisinde Vergi Teorisi, Vergi Politikası, Normatif Vergi Hukuku; ikinci Cilt içerisinde ise Vergi Felsefesi, Vergi Sosyolojisi, Vergi Ahlakı ve Vergi Tarihi üzerine yazılmış muhtelif çalışmalarımız yer almaktadır.

   Konu Başlıkları
   Vergi Felsefesi
   Vergi Psikolojisi
   Vergi Ahlakı
   Vergi Dışı Piyasa Ekonomisi
   Kayıt–Dışı Ekonomi ve Etik
   Keyfî Vergileme
   Vergi Sosyolojisi
   Vergi Tarihi
   Vergi Devleti
   Vergi Zulmü
   Vergi Sömürüsü
   Vergi İsyanları
   Vergi Sözlüğü
   Vergi: Özlü Sözler

   Stok Kodu    :    9789750261589
   Boyut    :    16x24
   Sayfa Sayısı    :    500
   Basım Yeri    :    Ankara
   Basım Tarihi    :    2020 Eylül
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750261589
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750261589
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.