• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınları Uygulamacılar İçin İcra ve İflas Suçları El Kitabı İsmail Ercan

   Fiyat:
   164,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11,6) :
   145,00 TL
   Kazancınız 19,00 TL
   3
   "İcra ve iflas suçları", ceza hukuku ile icra ve iflas hukukunun ortak kümesinde yer alan deyim yerindeyse tam bir devekuşu gibi ne deve ne de kuş sayılan kendine özgü bir disiplindir. Uygulamada çok yoğun olarak başvurulan bu alanda derli toplu bir mevzuat olmadığı gibi birçok konuda da belirsizlik bulunmaktadır. Söz gelimi zincirleme suç, aynı veya farklı nev'iden fikri içtima gibi hükümlerin uygulanıp uygulanmayacağı tartışmalı olduğu gibi, Ceza Muhakemesi Yasası hükümlerinin ne derece uygulanacağı da tartışmalıdır.
   Bu çalışmamızda uygulamadaki önemi de gözetilerek icra ve iflas suçları irdelenmeye çalışılmış, yaşanan sorunlara çözüm önerileri sunulmuş; avukatların dilekçe yazarken, iddia veya savunmalarını sunarken, yargıçların ise tensip yaparken veya hüküm kurarken nerelere dikkat etmeleri gerektiği özellikle vurgulanmıştır.
   Bu baskıda özellikle Yargıtay'ın ticareti terk suçu bakımından yaptığı içtihat değişikliği başta olmak üzere, değişen içtihatlar gözetilerek kitap baştan sona gözden geçirilmiş, uygulamada daha sık işlenen suçlarla ilgili açıklamalar genişletilmiş, Yargıtay'ın ve bölge adliye mahkemelerinin son dönem içtihatları kitaba eklenmiştir.
   Barkod: 9789750267918
   Yayın Tarihi: Nisan 2021
   Baskı Sayısı:  3
   Ebat: 16x24
   Sayfa Sayısı: 344
   Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
   Kapak Türü: Karton Kapaklı
   Dili: Türkçe
   Ekler: -    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750267918
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750267918
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.