• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınları Themis Ticaret Hukuku Tamer Bozkurt

   Fiyat:
   194,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20,6) :
   154,00 TL
   Kazancınız 40,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında

   Kitap, "Adli Yargı Hakimlik Sınavına" hazırlanan meslektaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hazırlanmıştır. Daha önceki baskılarda üç ayrı cilt olarak çıkarılan eserimiz tek cilt olarak ve ana kurgusu bozulmadan okuyucusuna sunulmaktadır.

   Bu çerçevede, kitap baştan sona gözden geçirilmiş, bazı kısımlar yer yer yeniden kaleme alınmıştır. Her konunun içinde kutucuklar içinde önemli noktalar, karşılaştırmalar, istisnalar ve örneklere yer verilerek konular pekiştirilmeye çalışılmıştır. Ancak mizampajın en baştan yapılması, başlıkların yer yer rahatlatılması, hacimde bir parça esneme yaratmıştır. Bu da okuyucularımızın kitabı daha rahat okuyabilmelerini sağlamaya yöneliktir. Ticaret hukukunun kapsamlı bir ders olması gerçeği karşısında, konular da atlanmadan inceleme yapmanın zorluğu ortadadır. Konular atlanmadan, olabildiğince sade bir şekilde kitap okuyucusuna sunulmuştur. Metinde sayfa kenarında düşük puntolu, biraz daha ikincil nitelikteki bilgilere de yer verilmiştir. Konu bütünlüğü açısından bunların da okunması tavsiye olunur.

   Okunan konuların hemen arkasından, çıkmış soruların çözülmesi, konuların zihne yerleşmesinde yararlı olacaktır. Adayların çalışırken, konuları eş zamanlı kanun metninden de takip etmeleri tavsiye olunur. Yer yer özellikle soruların yayımlanmadığı 2014 sonrası sorular için, ilgili konu ile bağlantılı olarak adli hakimlik sınavında soru geldiği bilgisi de paylaşılmıştır.

   Bu baskıda gerçekleşen tüm mevzuat değişiklikleri, atlanmadan ilgili yerlere işlenmiştir. Bu değişikliklere ilgili kısımlarda atıf yapılmıştır.

   Konu Başlıkları
   Ticari İşletme Hukuku
   Şirketler Hukuku
   Kıymetli Evrak Hukuku
   Barkod : 
   9789750276156
   Yayın Tarihi : 
   2022 Mart
   Kapak Türü : 
   Karton Kapak
   Kağıt Türü : 
   I.Hamur
   Baskı Sayısı : 
   5
   Sayfa Sayısı : 
   500
   Ebat : 
   16x23,5
   Takım :

   Dili : 
   Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750276156
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9789750276156
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.