• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınları Seri Muhakeme Usulü Elif Ildırar

   Seçkin Yayınları Seri Muhakeme Usulü Elif Ildırar
   Görsel 1
   Fiyat:
   67,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,4) :
   60,00 TL
   Kazancınız 7,00 TL
   60.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Teknolojik gelişmeler, nüfusta yaşanan artış ve suç tiplerindeki farklılık adli makamların iş yükünde ciddi artışlara sebep olmaktadır. Dosya yükünde yaşanan artışlar neticesinde uyuşmazlıkların çözümü çok uzun süreleri bulabilmektedir. Bu durum yargıya olan güveni azaltmakta, kişiler bakımından ise maddi manevi yük oluşturmaktadır. Ceza adaleti sisteminin etkinleştirilmesi için birçok devlet uyuşmazlıkların kısa sürede sonuçlandırılabileceği yöntemlere kanuni düzenlemelerde yer vermektedir.
   Adli mercilerin önlerine gelen uyuşmazlıkları makul süreyi aşmayacak şekilde nihayete erdirmesi için bir takım yeni düzenlemelere gidilmesi, şüpheli/sanık haklarını ihlal etmeyecek şekilde işlemlerin kısaltılması ve alternatif usullerin benimsenmesi gerektiği ifade edilerek 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'na dahil edilen seri muhakeme usulü ile Türkiye'de ceza adaleti sisteminin etkinliğinin artırılması amaçlanmıştır. Uyuşmazlığın soruşturma aşamasında çözülmesini amaçlayan ve temeli Anglo-Amerikan hukuk sistemine ait olmasına rağmen Türk hukukunda mevcut sistemlerden daha farklı ele alınan seri muhakeme usulü, doktrin ve uygulamada birçok yorum ve görüşü de doğurmuştur.
   Bu çalışma, henüz yeni yürürlüğe girmiş bir usul olması sebebiyle seri muhakeme usulünün anlaşılabilmesi ile yaratmış olduğu ve önümüzdeki süreçte yaratabileceği problemlere yer verilerek çözüm üretilebilmesi amacıyla ele alınmıştır. Bu hususta karşılaştırmalı hukuktan da yararlanılarak açıklayıcı bilgilere yer verilmiş ve bu alanda okuyuculara yeni fikirler sunulmaya çalışılmıştır.
   Konu Başlıkları
   Seri Muhakeme Usulünün Mahiyeti
   Seri Muhakeme Usulünün Yabancı Hukuk Sistemlerindeki Görünümü
   Seri Muhakeme Usulü ve Ceza Muhakemesi İlkeleri
   Seri Muhakeme Usulü Uygulaması
   Stok Kodu    :    9789750265563
   Boyut    :    16x24 cm
   Sayfa Sayısı    :    240
   Basım Yeri    :    Ankara
   Basım Tarihi    :    2021
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750265563
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750265563
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.