• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınları Meşru Savunma Cengiz Apaydın

   Fiyat:
   75,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,7) :
   67,00 TL
   Kazancınız 8,00 TL
   3
   Meşru Savunma, Ceza Hukuku Monografileri - Cengiz Apaydın
   Ceza hukukunda meşru savunma kavramı her zaman güncelliğini koruyan,ceza hukukunun önemli ve problemli alanlarından biri olmuştur.
   5237 sayılı TCK'nın meşru savunma kurumunun unsurlarını değiştirerek yeniden ele alması, önemli bir gelişme olmakla birlikte, kurumun uygulama alanının genişlemediği ve uygulamada ciddi sorunlara sebebiyet verdiği gözlemlenmektedir. Bu konuda önemli noktalardan biri meşru savunma hukukunun temel kavramları ile mahkeme kararları arasında temel bir örtüşme bulunmamasıdır. Özellikle mahkeme kararlarının gerekçesiz ve derinlikten uzak oluşu, öğretinin de uygulamaya ışık tutmasını engellemektedir. Bu durum hukuk güvenliği ve gelişimi açısından oldukça sakıncalıdır. Mahkemelerin genel geçerli ve gerekçesiz kararlarla, meşru savunma kavramını ve meşru savunma kavramı ile ilgili kavramları formüle etmesi, hukuksal ve bilimsel olmayan sonuçlara yol açmaktadır.
   Bu çalışmada, meşru savunma kavramının derinliği, sınırları ve diğer hukuka uygunluk nedenleri ile aralarındaki ilişki irdelenerek, meşru savunmanın uygulama alanları gerekçeleriyle açıklanarak, uygulamaya ışık tutmak ve mukayeseli hukuktan örneklerle kurumu daha çok uygulanabilir durumu koymak amaçlanmaktadır.
   Stok Kodu    :    9789750260254
   Boyut    :    16x24
   Sayfa Sayısı    :    312
   Baskı    :    3
   Basım Tarihi    :    Haziran 2020
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750260254
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750260254
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.