• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınları Marka Hukukunda Mutlak Ret Sebepleri Sami Özgür Memişoğlu

   Fiyat:
   265,00 TL
   İndirimli Fiyat (%12,1) :
   233,00 TL
   Kazancınız 32,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında
   Eserimiz, marka hukukundaki mutlak ret sebeplerinin yorumuna ve uygulamasına yönelik sorunları konu almaktadır. Bu çerçevede öncelikle Sınai Mülkiyet Kanunu'nda yer alan her bir mutlak ret sebebinin hukuki mahiyeti incelenmiş ve uygulama esasları üzerinde durulmuştur. Araştırmamız, mutlak ret sebeplerine yönelik olması gereken hukuk açısından önerilerde bulunmayı ve yeni tartışmalara yol açmayı amaçlamaktadır.
   Konunun uluslararası niteliğine uygun olarak, kitabımızda yabancı hukuk düzenlemelerinden (özellikle AB hukukundaki 2017/1001 sayılı Tüzük ile 2015/2436 sayılı Direktif'ten) ve içtihatlarından sıklıkla yararlanılmıştır. Bunun yanı sıra, iç hukukun eski ve yeni düzenlemeleri ile yakın tarihli Yargıtay kararları da metne işlenmiştir.
   Eserimiz, marka olabilecek işaret türleri ile sicilde temsil şartlarına, soyut ve somut ayırt edicilik kavramlarına, jenerik ibarelere, ayırt edilemeyecek derecede benzer markalara, münhasıran teknik zorunluluğun gereği işaretlerden oluşan markalara yönelik yenilikçi değerlendirme yöntemlerini içermektedir. Ayrıca kitabımızda coexistence sözleşmeleri; egemenlik sembolleri ve uluslararası örgüt işaretleri ile dini sembolleri içeren markalara yönelik inceleme metotları; kamu düzeni ve genel ahlaka aykırılık ile ticari ifade özgürlüğü arasındaki ilişki de irdelenmiştir. Son olarak çalışmamızda, münhasıran mala asli değeri veren unsurlardan ibaret markalar ile coğrafi işaretleri içeren markalara ilişkin alternatif yaklaşımlar sunulmaya çalışılmıştır." (Tanıtım Yazısı)
   Stok Kodu    :    9789750253232
   Boyut    :    16 x 23,5 cm
   Sayfa Sayısı    :    952
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    1
   Basım Tarihi    :    2019
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750253232
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9789750253232
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.