• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınları Kat Mülkiyeti Hukuku Mahir Ersin Germeç

   Fiyat:
   1.770,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,2) :
   1.589,00 TL
   Kazancınız 181,00 TL
   3
   Çalışmada, kat mülkiyetinin ve kat irtifakının kurulması, kat maliklerinin ve kat irtifakı sahiplerinin hakları-borç ve yükümlülükleri, ana taşınmazın yönetimi, kat mülkiyetinin ve kat irtifakının sona ermesi, devre mülk hakkı, toplu yapı, toplu yapılarda kat mülkiyetinin ve kat irtifakının kurulması, toplu yapının (özellikle ortak yer ve tesislerin) yönetimi konularında uygulamaya yönelik ayrıntılı açıklamalar ve bin beş yüze yakın Yargıtay kararları yer almaktadır.
   Yargı önüne gelen uyuşmazlıkların çözümünde uygulanan yasalar kadar, kuşkusuz o yasaların somut olaylara doğru ve doyurucu gerekçelerle uygulanması da önem taşır. Bir yasa ne denli özenle yapılırsa yapılsın, kuralları doğru algılanıp gerektiği gibi somut olaya uygulanmış olmadıkça doğru sonuca ulaşılamaz. Bunun içindir ki yargı kararlarının ve özellikle uygulamada -yasal boşlukları da dolduran- Yargıtay İçtihatlarının önemi yadsınamaz. İşte bu gerçekten yola çıkılarak kitapta, Kat Mülkiyeti Yasası'na ilişkin maddeler sırasıyla ve teker teker açıklanırken, çok sayıda emsal Yargıtay kararlarına da yer verilmiş bulunmaktadır.
   Ayrıca, uygulama açısından yararlı olabileceği düşüncesiyle Kat Mülkiyeti Yasası'nın uygulanmasından kaynaklanan davalara ilişkin ayrıntılı açıklamalar, dava dilekçesi örnekleri, ilgili mevzuat hükümleri, apartman ve toplu yapı (site) örnek yönetim planları, konut kapıcılığı sözleşmesi, kapıcı yönergesi vb. düzenlemeler çalışmanın son bölümlerine eklenmiştir.

   Yukarıda içeriği özetlenen bu kitap; başta hukukçular (yargıçlar, avukatlar) olmak üzere, kat mülkiyeti ve toplu yapı düzeni içinde yaşayan (kat malikleri, kat irtifakı ve devre mülk hakkı sahipleri, yönetici-denetici vb.) herkesin yararlanabileceği, Kat Mülkiyeti Yasası'nın uygulanmasından doğan anlaşmazlıkların çözümünde güvenle başvurabilecekleri bir kaynak niteliği taşımaktadır.
   Konu Başlıkları
   Kat Mülkiyeti Yasası Maddelerinin Açıklaması ve Yargıtay Kararları
   Kat Mülkiyeti ve Kat İrtifakı
   Kat Mülkiyetinini ve Kat İrtifakının Kurulması
   Kat Maliklerinin ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Hakları
   Kat Maliklerinin ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçları
   Ana Gayrimenkulün Yönetimi
   Kat Mülkiyetinin ve Kat İrtifakının Sona Ermesi
   Devre Mülk Hakkı
   Toplu Yapılara İlişkin Özel Hükümler
   Kat Mülkiyeti Yasası Metni, İlgili Mevzuat ve Örnekler
   Stok Kodu    :    9789750290343
   Boyut    :    17x25
   Sayfa Sayısı    :    1640
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    11
   Basım Tarihi    :    2024 Ocak
   Kapak Türü    :    Ciltli
   Dili    :    Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750290343
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750290343
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.