• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınları İhaleden – Kesin Hesaba Yapım İşi Hakediş Rehberi İbrahim Atalay

   Fiyat:
   50,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10) :
   45,00 TL
   Kazancınız 5,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında

   Kitapta yapım işi hakediş raporlarını ilgilendiren; ihale, sözleşme, yapı denetim, SGK, vergi ve ceza hukuku gibi tüm mevzuata yer verilmiş, açık hüküm bulunmayan konulara çözüm yolları aranmış ve eksik yönleri için öneriler getirilmiştir. Mevzuatın sadece ilgili bölümü kısa alıntı şeklinde verilmiş olup uzun metinlere yer verilmemiştir. İhale hazırlık aşamasından hakediş ödeme aşamasına kadar tüm süreç akış sırası şeklinde ele alınmıştır.
   Mevzuatın uygulamaya nasıl aktarılacağı ayrıntılı olarak anlatılmış ve püf noktalara dikkat çekilmiştir. Anlaşılması zor konularda uygulama örneklerine yer verilmiş olup hatalı uygulamalara ve bu uygulamalar sonucunda karşılaşılabilecek yaptırımlara değinilmiştir.
   Sırası ile; İhale hazırlık, sözleşme imzalama, yer teslimi, iş programı, hakediş hazırlama, yeni birim fiyat düzenleme, iş artışı, iş eksilişi, ödeme emri, fatura, muhasebe işlemleri vb. anlatılmıştır. Ayrıca tüm bu süreçte görevli kişiler ile sorumlulukları, suç olarak kabul edilecek hareketler, yargılama usulleri, alınacak cezalar, kamu zararı, Sayıştay denetimi gibi hakedişi ilgilendiren tüm konulara da yer verilmiştir.
   Stok Kodu:9789750259234
   Boyut:16x24
   Sayfa Sayısı:336
   Basım Yeri:Ankara
   Basım Tarihi:2020 Şubat
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Dili:Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750259234
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9789750259234
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.