• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Yapım İşlerinde Sözleşmenin Feshi Tanım - Yargı Kararları - Örnek Vaka Analizleri Mustafa Gökhan Ata / Ersan Durulgan

   Seçkin Yayınevi Yapım İşlerinde Sözleşmenin Feshi Tanım - Yargı Kararları - Örnek Vaka Analizleri Mustafa Gökhan Ata / Ersan Durulgan
   Görsel 1
   Fiyat:
   62,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11,3) :
   55,00 TL
   Kazancınız 7,00 TL
   55.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Uzun yıllar, ihaleler konusunda görev yapan yazarlar tarafından hazırlanan kitap; 4734 sayılı Kamu İhale Kanununa göre ihalesi sonuçlandırılan ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununa göre sözleşmesi imzalanan yapım sözleşmelerinin feshedilmesini detaylı şekilde irdeleyerek konu ile ilgilenenlere ileri seviyede bilgi vermektedir.
   Sözleşmenin feshedilmesi, idareler açısından yapılan hatalı hesaplama ile uygulamalardan dolayı kamu zararına sebebiyet verme ve bunun sonucunda da Sayıştay tarafından yapılan denetlemelerde zimmet olarak karşımıza çıkarken, yükleniciler açısından ise tam bir yıkım olmaktadır. Bu sebeple kitap sözleşmenin feshedilmesinde karşılaşılan sorunları incelemek, bu sorunlara mevzuat ve yargı kararları ışığında çözüm bulmak, idare personeli ve yüklenicilere yol göstermek amacıyla hazırlanmıştır.
   Kitabımızda sözleşmenin hangi durumlarda feshedileceği, idare ve yüklenicilerin kanuni haklarının neler olduğu, anlaşmazlık durumunda hangi yolların tercih edilmesi gerektiği detaylı olarak incelenmiştir. Konular güncel yargı kararlarıyla desteklenmiş, idarelerin sıklıkla karşılaşabileceği vakalar, sayısal örneklerle analiz edilerek hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiği üzerinde durulmuştur.
   Yayınevi:Seçkin
   Basım Tarihi:2020 Eylül
   Basım Yeri:Ankara
   Sayfa Sayısı:472
   Boyut:16x24
   Baskı:1
   ISBN/Ref:9789750262142
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750262142
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750262142
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.