• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Türk Ceza Kanununun Genel Hükümleri Işığında Askeri Ceza Kanunu Fahrettin Demirağ

   Fiyat:
   275,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11,3) :
   244,00 TL
   Kazancınız 31,00 TL
   3
   Kitap Hakkında
   Kitabın Künyesi
   İçindekiler
   Kitap, iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde, AsCK madde bazında açıklanmış, genel veya askeri suç teorisinde ileri sürülen bilimsel görüşlere ve uygulamadan örneklere yer verilmiştir. Madde açıklamasında ise suçlar, unsurları açısından öğreti ve uygulamada ortaya çıkan görüşler çerçevesinde incelenmiştir.
   İkinci bölümde, TCK'nın genel hükümleri madde bazında açıklanmış ve bu hükümlerin askeri suçlarda uygulanabilirliği üzerinde durulmuştur. Ayrıca, AsCK'nın atıfta bulunduğu TCK'nın özel hükümlerine yer verilmiştir.
   Madde açıklamasından sonra, o maddeyle ilgili, varsa AİHM Kararı, AYM Kararı, Yargıtay, Askeri Yargıtay, AYİM ve BAM kararları özetlenmiştir.
   Kitabın üçüncü baskısından dört ay gibi kısa bir süre sonra, Askeri Ceza Kanununda, ilki 7281 sayılı Kanunla, diğeri 7329 sayılı Kanunla olmak üzere iki önemli değişiklik yapılmıştır.
   7281 sayılı Kanunla AsCK'nın 63 üncü maddesinde ibare değişikliği yapılırken; 30 Haziran 2021 tarihinde yürürlüğe giren 7329 sayılı Kanunla, AsCK'ya, on ek madde ile bir geçici madde (geçici m. 3) eklenmiştir. Ayrıca, 353 sayılı Kanun yürürlükten kaldırılmıştır.
   Ek maddeler maddi askeri ceza hukukuna ve muhakeme hukukuna yönelik düzenlemeler içermektedir. Yapılan değişiklikler ve ek maddelerle getirilen kurum ve kavramlar çok kapsamlı olduğundan, burada yapılan değişikliğin niteliğine işaret etmekle yetinilmiştir.
   Kitabın bu baskısında, 7281 ve 7329 sayılı Kanunlarla yapılan değişiklikler yerlerine işlenmiştir. Ek madde metinlerine gerekçeleri ile birlikte yer verilmiş, askeri suçların soruşturulmasına ilişkin düzenlemeler ile yeni getirilen kurum ve kavramlar ayrı ayrı incelenmiş ve açıklanmıştır.
   Böylece, bu çalışmanın, hem akademisyenler hem genel ceza hukuku ve askeri ceza hukuku uygulayıcıları için yol gösterici bir kaynak oluşturması amaçlanmıştır.
   Barkod: 9789750273278
   Yayın Tarihi: Kasım 2021
   Baskı Sayısı:  4
   Ebat: 16x24
   Sayfa Sayısı: 968
   Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
   Kapak Türü: Karton Kapaklı
   Dili: Türkçe
   Ekler: -    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750273278
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750273278
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.