• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Trafik Kazalarından Doğan Hukuki Sorumluluk Ahmet Cemal Ruhi / Canan Ruhi

   Fiyat:
   1.365,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10) :
   1.228,00 TL
   Kazancınız 137,00 TL
   3
   Dünyada ve Türkiye'de her yıl binlerce trafik kazası meydana gelmekte, bu kazaların çoğunu da maddi hasarlı trafik kazaları oluşturmaktadır. Bazıları ise, yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarıdır. Bu trafik kazaları nedeniyle yüzlerce insan yaralanmakta, sakatlanma ve ölmektedir. Her an herkesin başına gelebilecek olan trafik kazaları, artan nüfus ve araç sayısına paralel olarak her yıl artış göstermektedir.
   Maddi hasarlı trafik kazasında meydana gelen maddi hasarın ve araçtaki değer kaybının, yaralanma halinde tedavi (Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan) ve bakıcı giderleri, kazanç kaybı, çalışma gücünün azalması veya kaybı halinde meydana gelen maddi kayıplar nedeni ile maddi tazminat ve manevi tazminat, ölümün hemen gerçekleşmesi halinde tedavi (Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan) ve bakıcı giderleri, ölüm halinde ölenin yakınları için cenaze giderleri, destekten yoksun kalma tazminatı ve manevi tazminat davası söz konusu olabilecektir.
   Trafik kazalarından kaynaklı hukuki sorumluluğun incelendiği bu eser, mesleğe yeni başlamış hukukçuların ihtiyaçları dikkate alınarak ve uygulamaya yönelik olarak içtihat ağırlıklı hazırlanmıştır. Bu çerçevede konu hakkında Yargıtay'ın ilgili hukuk daireleri ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından son yıllarda verilmiş kararlar taranarak emsal nitelikte olanlar kitaba alınmıştır. Emsal kararlar yeni tarihliden eski tarihliye göre sıralanmıştır.
   Yayın Tarihi    2021 Eylül
   Barkod    9789750271595
   ISBN    9789750271595
   Yayınevi    Seçkin
   Baskı Sayısı    1
   Cilt Tipi    Sert Kapak
   Kağıt Türü    1. Hamur
   Yazarlar    Ahmet Cemal Ruhi, Canan Ruhi
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9789750271595
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
    9789750271595
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.