• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Tıp Alanında Kişisel Verilerin Korunması Sabire Sanem Yılmaz

   Fiyat:
   175,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,3) :
   157,00 TL
   Kazancınız 18,00 TL
   3
   Pandemi dönemi bize Tıp alanında toplanan verilerin kamu sağlığı boyutu ile çok farklı deneyimler yaşatmaktadır. Kişisel verilerin sadece yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından işlenmesi ile ilgili düzenlemeler bir yanda, bir yandan da kişisel verilerin ne kadarı işlenmeli sorusu bu alanla ilgilenenleri oldukça düşündürmektedir.
   Hastanın otomatik olarak bu sisteme dahil edilmesi ve sistemi yönetme yetkisinin tamamen elinden alınması tedavi olmak için gelen hastanın başka bir sağlık alanını yani toplumsal sağlık alanını. Bozmaktadır. Hastanın zorunlu olarak kişisel verilerinin aktarılması bir adım sonra hastanın tedavi hakkından vazgeçmesine yol açmaktadır.
   Veri minimizasyonu ilkesi, veri işleyenlerin menfaat dengesini gözeterek en az veri ile maksimum fayda sağlamasını ve amaçla orantılı olacak şekilde veri işlemesini ifade ederken, bir yandan da Sağlık Bakanlığı'nın uygulamalarında halen T.C kimlik numarası yeterli kabul edilmemekte, biyometrik veri toplama yöntemi ile damar izi alınması uygulaması gibi çok sayıda uygulama ile fazla veri depolanmaktadır.
   Kitabın dördüncü baskısında tıp alanında yeni kavramlar, yapay zeka, teletıp, sağlık bilişimi ve uygulama geliştiricilere yol gösterici olacak unsurlardan bahsedilmiştir. AİHM mahkemesi kararları ve kitabın son sayfalarında da açık rıza beyanlarına örnek teşkil edecek bilgiler paylaşılmıştır. Satır aralarında yazarın eleştirileri ve mobil temas takip sistemleri hakkında görüşleri ve bir çeviri yazısı da yer almaktadır.
   Barkod : 9789750267413
   Yayın Tarihi : 2021 Mart
   Kapak Türü : Karton Kapak
   Kağıt Türü : I.Hamur
   Baskı Sayısı : 5
   Sayfa Sayısı : 376
   Ebat : 16x23,5
   Takım :
   Dili : Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750267413
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750267413
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.