• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Patent ve Faydalı Model Hukuku İlhami Güneş

   Fiyat:
   365,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11) :
   325,00 TL
   Kazancınız 40,00 TL
   3
   2000'li yılların başlarında kurulan Fikri ve Sınai Haklar Hukuk ve Ceza Mahkemeleri Hakimlerinden biri olarak bu alanda çok uzun yıllardır görev yapan Sayın İlhami Güneş ülkemizde bugüne kadar yetişen az sayıdaki uzman kişilerden biri olup, çok ciddi deneyimlere sahip çok değerli bir hukukçumuzdur.
   Ülkemizde fikri ve sınai mülkiyet hakları alanında birçok değerli eserin yazarı olan Sayın İlhami Güneş'in "Sınai Mülkiyet Kanunu Işığında Uygulamalı Patent ve Faydalı Model Hukuku" adlı eseri, hem 551 Sayılı KHK hem de 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu hükümleri kapsamında ülkemizdeki patent ve faydalı model uygulamaları konusunda yayınlanmış ilk kitap olma özelliğini taşımaktadır. Bu eser, sade ve çok kolay anlaşılır dili ile sınai mülkiyet hukukunda temel kavramlar, komşu disiplinlerdeki kavramların patent hukuku ile ilişkilerinden başlayarak, patentlenebilirlik şartları, hak sahipliği, tescil ve itiraz işlemleri, korumanın kapsamı, tecavüz, tazminat ve hükümsüzlük davaları, zarar görenlerin dava hakkı konuları ve Yargıtay içtihatlarını içermektedir.
   Bu eser sadece bu alanda faaliyet gösteren hukukçular, patent vekilleri ve sınai mülkiyet uzmanları için değil aynı zamanda bu alanda eğitim gören ve ileride bu alanda çalışmak isteyen herkes için son derece yararlı bir rehber olup, gelecekte oluşacak içtihatlar ve doktrinler için de çok önemli bir kaynak olarak literatürde yerini alacaktır.
   Sayın Güneş'i bizlere bu değerli eseri kazandırdığı için gönülden kutluyorum ve eseri bu alanda çalışan veya çalışmak isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
   Uğur G. YALÇINER
   Yayın Tarihi    2020 Kasım
   Barkod    9789750264030
   ISBN    9789750264030
   Yayınevi    Seçkin
   Baskı Sayısı    3
   Cilt Tipi    Sert Kapak
   Kağıt Türü    1. Hamur
   Yazarlar    İlhami Güneş
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750264030
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750264030
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.