• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi. Mirasta Denkleştirme ve Tenkis Davaları Aydın Tekdoğan

   Fiyat:
   455,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11) :
   405,00 TL
   Kazancınız 50,00 TL
   3
   Türk Medeni Kanunu ile kabul edilen sistemde mirasbırakanın tasarruf özgürlüğü sınırsız olmayıp, bu kitabın konuları olan "Mirasta Denkleştirme Davası" ve "Tenkis Davası" ile mirasbırakanın tasarruf özgürlüğünün sınırını aşması halinde bu durumdan etkilenen mirasçıların haklarına kavuşmaları amaçlanmaktadır.
   Mirasta denkleştirme davası ile mirasbırakanın sağlığında kanuni mirasçılarından bazıları lehine yaptığı tasarruflarla mirasçılar arasında oluşan eşitsizliğin giderilmesi hedeflenmektedir.
   Tenkis davası ile amaçlanan ise, mirasbırakanın gerek sağlararası ve gerekse ölüme bağlı tasarrufları ile saklı paylı mirasçıların saklı paylarını zedelemesi halinde saklı paylı mirasçıların saklı paylarına kavuşmalarını sağlamaktır. Her iki dava miras hukukunun en teknik konuları olup, hak kayıplarının oluşmaması için bütün detayları ile bilinmesi gerekmektedir.
   Kitapta, miras hukukunun ilgili konuları dahil, her iki dava tüm yönleri ile ele alınmış, konuya ilişkin açıklama kısmının hemen altında yer alacak şekilde ilgili Yargıtay içtihatlarına, Bölge Adliye Mahkemesi kararlarına ve Yargıtayca onanmış ilk derece mahkemesi kararlarına yer verilmiş, örneklerle konunun anlaşılır hale gelmesi sağlanmıştır.
   Stok Kodu    :    9789750273940
   Boyut    :    17x25
   Sayfa Sayısı    :    616
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    5
   Basım Tarihi    :    2022 Ocak
   Kapak Türü    :    Ciltli
   Dili    :    Türkçe

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750273940
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750273940
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.