• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Milletlerarası Özel Hukuk Pratik Çalışma Kitabı Deniz Defne Kırlı Aydemir / Nazlı Albayrak Ceylan / Rumeysa Partalcı

   Fiyat:
   235,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,2) :
   211,00 TL
   Kazancınız 24,00 TL
   3

   Konu Başlıkları:

   • Temel Bilgi Notları
   • Pratik Çalışma İndeksi
   • Sınavlara Yönelik Test Tipi Soru Örnekleri


   Bu çözümlü pratik kitabı, oldukça teknik bir alan olan Milletlerarası Özel Hukuk disiplinine özgü kavram ve yöntemlerin, pratik olaylar yolu ile somutlaşması ve daha kolay anlaşılır hale gelmesi için hazırlanmıştır. Konunun, pratik çalışmalar yolu ile basitleştirilerek öğrencilere aktarılması, en temel amacımızdır. Kitap genelinde, Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanunda yer alan maddelere büyük ölçüde değinilmiştir. Ayrıca, MÖHUK mevzuatı kapsamındaki düzenlemeler ile konuya ilişkin büyük önem taşıyan uluslararası sözleşmeler de pratikler yolu ile değinilen diğer önemli hukuki metinler olmuştur.

   Kitabın giriş bölümü olarak da ifade edebileceğimiz bölümde, pratik çalışmaların çözümü öncesinde öğrencilerimizin okumalarını tavsiye edeceğimiz temel bilgi notları yer almaktadır. Bu bilgi notlarının okunması, kısa bir tekrar anlamında, pratiklerin çözümünü kolaylaştıracaktır.

   Sonrasında ise, madde bazlı pratik çalışma indeksi yer almaktadır. Hangi hukuki düzenleme, hangi pratik çalışma kapsamında düzenleme alanı bulmuş sorusu, bizi madde bazlı pratik çalışma indeksi hazırlamaya yönlendirmiştir.

   Pratik Çalışma Kitabının son kısmında ise, özellikle kısa sınavlara yönelik olan pratik bazlı test tipi soru örneklerine yer verilmiştir.

   (Tanıtım Bülteninden)
   Yayın Tarihi    2023 Ekim
   Barkod    9789750288135
   ISBN    9789750288135
   Yayınevi    Seçkin
   Baskı Sayısı    2
   Cilt Tipi    Amerikan Cilt
   Kağıt Türü    1. Hamur
   Yazarlar    Deniz Defne Kırlı Aydemir, Nazlı Albayrak Ceylan, Rumeysa Partalcı

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750288135
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750288135
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.