• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Koronavirüs (Covid-19) Sürecinde İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Resul Kurt

    Seçkin Yayınevi Koronavirüs (Covid-19) Sürecinde İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Resul Kurt
   Görsel 1
   Fiyat:
   49,00 TL
   49.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Gördüğü yoğun ilgi üzerine, kısa sürede yeni baskısını yapan kitap, uzun yıllar iş ve sosyal güvenlik hukuku konularında çalışmalar yapan, akademik çalışmaları yanında uygulamaya dönük birikimini ulusal basında köşe yazıları ve televizyon programlarında yorumlayan, alanında eğitimler ve danışmanlıklar veren E. SGK Başmüfettişi Doç. Dr. Resul KURT son dönemde kendisine sorulan ve herkesin merak ettiği konulara ilişkin olarak bu kitabı hazırlamıştır.
   Coronavirüsün ekonomik etkilerinin azaltılması amacıyla 7226, 7243 ve 7244 sayılı kanunlarla düzenlemeler yapılmıştır.
   Coronavirüs sürecinde işletmelerde faaliyetin tamamen veya kısmen durması nedeniyle personel politikalarının ne şekilde yürütülmesi gerektiği konusunda tereddütler yaşanmakta, iş yerlerinde iş yeri kurumsal kültürü ve her bir çalışanın bireysel durumu ve talebine göre istihdama yönelik ekonomik önlemler alınabilmektedir.
   Buna göre evden/uzaktan çalışma, yıllık izin, ücretli idari izin, pandemi ücretsiz izin, nakdi ücret desteği, kısmi süreli çalışma, yarım çalışma, esnek çalışma, denkleştirme çalışması, kısa çalışma uygulaması ve telafi çalışması gibi yöntemlerle bu zor günlerde istihdam politikalarının işletilmesi mümkündür.
   Bu çalışma özellikle coronavirüsle birlikte hayatımıza giren işsizlik ödeneği, ücret garanti fonu, kısa çalışma, ücretsiz izin, fesih yasağı, yarım ücret, evden çalışma, telafi çalışması, denkleştirme çalışması ve işyerlerinde Covid-19 kapsamında alınacak iş sağlığı ve güvenliği önlemleri gibi konuları ayrıntılı olarak soru-cevaplarla açıklamıştır.
   Yayın Tarihi    2020 Aralık
   Barkod    9789750264429
   Yayınevi    Seçkin
   Baskı Sayısı    2
   Cilt Tipi    Amerikan Cilt
   Kağıt Türü    1. Hamur
   Yazarlar    Resul Kurt
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750264429
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750264429
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.