• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Kat Mülkiyeti ve Toplu Yapılar Feridun Çakır

   Fiyat:
   460,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11,1) :
   409,00 TL
   Kazancınız 51,00 TL
   3
   Kitapta, toplu yaşam alanlarında karşılaşılan sorunların çözümü, çıkabilecek sorunların önlenmesi, önleyici tedbirlerin alınması, yönetim ve denetim bakımından birbirleriyle bağlantılı yapıların eşzamanlı olarak idaresi, günlük yaşam faaliyetlerinin aksamadan devam etmesi, yaşam standartlarının yükseltilebilmesi amacı ile uygulamaya yönelik kaynak niteliğinde bilgilere yer verilmiştir.

   Kitapta; Toplu yapı işletme/yatırım projesi nasıl yapılır? Bu projede hangi giderler hangi oranda ve kimlerden tahsil edilir? Dönem sonu ortak gider avansları kesin hesaba nasıl dönüştürülür, mahsuplaşma nasıl yapılır? Yönetim planı nasıl hazırlanmalıdır, nelere dikkat edilmelidir? Toplu yapı temsilciler/yönetim kurulunun görev ve yetkileri nelerdir? Ne tür kararlar alabilir? Bu kararlara karşı kimler, nasıl dava açabilir? Toplantılar nasıl organize edilir, tutanaklar nasıl hazırlanmalıdır? Sayı ve arsa payı hesabı nasıl yapılır? Denetleme nasıl yapılır? Denetim raporlarında neler bulunmalıdır? gibi bir çok konuda ayrıntılı açıklamalara yer verilmiştir.

   Kat maliklerinin hakları ve yükümlülükleri, ortak gider-yan gider/alelade kullanım giderleri, dönem sonu mahsuplaşma ve önemi, ortak gider ve avans payını ödememenin müeyyideleri, yönetim planı ve yaşam kurallarına uymamanın müeyyideleri, örnek yönetim planı ve KMK hükümlerine göre ayrıntılı olarak değerlendirilmiştir.

   Görev süresi biten yönetici ve denetçilerin ibrası, açılabilecek hukuk ve ceza davaları, yönetici ve denetçiler tarafından kat maliklerine veya üçüncü kişilere karşı açılabilecek hukuk ve ceza davaları, yasalarımızda suç olduğu belirtilen eylem ve hareketler nedeni ile oluşabilecek suç türleri ve şartları incelenmiştir.

   Kitabın son bölümünde, genel kurullarda yararlanılabilecek divan tutanağı örnekleri ve belgelere yer verilmiş, örnek yönetim planı, örnek dilekçeler ile birlikte bağlantılı bazı kanunlar ve ilgili yasal mevzuatlar eklenmiştir. Kitap toplam 18 bölümden oluşmaktadır. Uygulamada amatör veya profesyonel yönetici veya yönetim şirketlerinin ve özellikle hukukçuların vazgeçemeyeceği bir kaynak niteliğinde olması için, karşılaşılabilecek bir çok olay örnekleme yoluyla açıklanmıştır.

   Konu Başlıkları
       Toplu Yapılarda Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları
       Toplu Yapı Şerhi ve Önemi, Örnek İşletme
       Yatırım Projesi Hesaplama
       Ortak Gider
       Avans Payı, Yan Gider
       Gerçekleşen Gider Hesabı
       Dönem Sonu Mahsuplaşma ve Önemi
       Kurullar, Toplantı ve Kararlar, Kat Maliklerinin Hak ve Yükümlülükleri
       Örnek Yönetim Planı, Önemi, Hazırlanması, Uyarlanması, Değiştirilmesi ve İptali,
       Dilekçe Örnekleri
       Yasa'da Düzenlenen Suç ve Cezalar
       Konuya Göre Düzenlenmiş, Özenle Seçilmiş, Fihristlenmiş 1200 Adet Emsal Karar
       Sahadan Gerçek ve Yaşanmış Örnekler
   Barkod: 9789750271670
   Yayın Tarihi: Eylül 2021
   Baskı Sayısı:  1
   Ebat: 17x25
   Sayfa Sayısı: 1616
   Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
   Kapak Türü: Ciltli
   Dili: Türkçe
   Ekler: -
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750271670
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750271670
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.