• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Hukuk Teorisi Cilt: 1 O. Gökhan Antalya

   Fiyat:
   660,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,8) :
   589,00 TL
   Kazancınız 71,00 TL
   3
   Hukuk teorisinin ayrı bir temel disiplin olarak incelenmesi mukayeseli hukukta son yıllarda gerçekleştirilmektedir. Türk hukukunda ise hukuk teorisi, hukuk felsefesinin veya hukuk metodolojisinin içinde incelenmektedir. Ancak, hukuk teorisi günümüzde hukuk sosyolojisi gibi ayrı bir temel hukuk disiplini haline gelmiştir.
   Hukuk teorisi, hukuk felsefesi ve hukuk sosyolojisi ile ortak alanlara sahip olsa da yine başka disiplinlerden, özellikle dilbilim, mantık ve sistem bilimden beslenen kendine özgü ve bağımsız bir şekli hukuk temel disiplinidir. Temel disiplinlerin maddi yönünü ise hukuk felsefesi ve hukuk sosyolojisi konu edinmektedir. Hukuk felsefesinde, hukuk soruları sorar; cevabı felsefe verir. Hukuk sosyolojisinde, hukuk soruları sorar, cevabı sosyoloji verir.
   Hukuk teorisinde, hukuk soruları sorar; cevabı biçimsel hukuk ve bu kapsamda hukuk kuralları/normu içinde mantık, dilbilim ve sistem bilim verir. Hukuk teorisi kitabını, "Hukuk Bilimine Katkı Olarak" hukuk uygulayıcıları ve akademisyenlerin tartışmasına ve bilgisine sunarız.
   Yayın Tarihi    2020 Kasım
   Barkod    9789750264221
   Yayınevi    Seçkin
   Baskı Sayısı    2
   Cilt Tipi    Sert Kapak
   Kağıt Türü    1. Hamur
   Yazarlar    O. Gökhan Antalya
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750264221
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750264221
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.