• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Faildeki Kast Erhan Günay

   Fiyat:
   410,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10) :
   369,00 TL
   Kazancınız 41,00 TL
   3
   İnsan öldürme ve yaralama suçlarında faildeki kastın belirlenmesi, hükmedilecek ceza bakımından önemlidir. Failin iç dünyasıyla ilgili kastını, ancak dışa yansıyan hareketlerindeki ölçütler sayesinde öğrenmek mümkündür. Fail, tokat atar mağdur yere düşüp başını çarpar ve ölür; kastı yaralamaya yönelik olan bu durumda istenmeyen ölüm meydana gelmiştir. Fail, öldürücü darbeyi vurmuş fakat mağduru hastaneye yetiştirip ölümden kurtarmıştır. Ya da hedeflediği kişi yerine bir başkasını öldürmüştür. İnsan yaşamına son verilmesi ile insan vücuduna zarar verilmesi suçlarının isabetli bir biçimde nitelendirilmesi suretiyle, suça denk ve faile uygun ceza saptanması mümkün olabilecektir.
   Kitapta, özellikle öldürme ve yaralama suçlarında faildeki kastın niteliği yönüyle uygulayıcı tarafından yapılacak hukuksal değerlendirmenin isabetli olması amaçlandığı için "yanılgılı uygulamalardan" ayrıntılı biçimde söz edilmektedir.
   Kitabın bu yeni baskısında; "Öldürmeye Teşebbüs ve Yaralamada Kast Yönüyle Tartışma - Tanı -Uygulama" ve "Öldürme ve Yaralama Suçlarında Ceza Belirlemede Uygulama Hataları" başlıklı bölümlere yeni eklemeler yapılarak içerik genişletilmiş ve yeni Yargı kararlarıyla güncellenmiştir.
   Yayınevi:Seçkin
   Basım Tarihi:2020 Eylül
   Basım Yeri:Ankara
   Sayfa Sayısı:408
   Boyut:16x24
   Baskı:5
   ISBN/Ref:9789750262197
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750262197
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750262197
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.