• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Devletin Öldürmeme Yükümlülüğü İrfan Tüner

   Seçkin Yayınevi Devletin Öldürmeme Yükümlülüğü İrfan Tüner
   Görsel 1
   Fiyat:
   57,00 TL
   İndirimli Fiyat (%3,5) :
   55,00 TL
   Kazancınız 2,00 TL
   55.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Yaşam hakkı, tüm insanlık için tarihten günümüze ve gelecekte de önemini asla yitirmeyecek en temel haklardandır. Ayrıca bu hak, her ne kadar Anayasa, sözleşme ve kanunlarda açıkça düzenlenmemiş olsa da sadece biyolojik varlığı değil aynı zamanda manevi varlığı da kapsamaktadır. Bu nedenle sadece biyolojik ölüm değil, aynı zamanda medeni yani sivil ölüm hali de bu hakkın ihlalinde önem arz etmektedir.
   Yaşam hakkı hiçbir şekilde esnetilmeyen ve katı koruma çerçevesine sahip bir hak olsa da mutlak bir hak olmayıp, istisnai durumlarda öldürülmelerde hakkın ihlali söz konusu olmamaktadır.
   Yaşam hakkı, ilgili devlete yaşamı korumanın dışında öldürülmeme yükümlülüğü de yüklemektedir. İstisnai hallerin mevcudiyeti dışında, kolluk güçleri tarafından gerçekleştirilen bütün öldürme eylemleri yaşam hakkının ihlaline neden olmaktadır.
   Kitapta; yaşam hakkının spesifik alt bölümlerinden biri olan devlet tarafından yaşamın ihlal edilmesi konusu açıklanmıştır. Öncelikle yaşamın temel sınırları ve yaşamın ifade ettiği anlam ortaya konulmuş, devamında bu hakkın istisnai halleri ve olağan zamanlar ile istisnai dönemlerde hakkın sınırlamaları açıklanmıştır. Yaşamın ihlali yani öldürmeme yükümlülüğünün neden olduğu koşullar ve en çok karşılaşılan ihlal durumları içtihatlarla ifade edilmiştir. Son olarak da bu ihlal halleri karşısında fiili işleyenlerin cezasız bırakılması sorunsalı anlatılmıştır.
   Yayın Tarihi    2021 Ocak
   Barkod    9789750265495
   ISBN    9789750265495
   Yayınevi    Seçkin
   Baskı Sayısı    1
   Cilt Tipi    Amerikan Cilt
   Kağıt Türü    1. Hamur
   Yazarlar    İrfan Tüner
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750265495
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750265495
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.