• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayıncılık Hukuk ve Sanat Hukuk ve Sanat Prof. Dr. Yener Ünver Prof. Dr. Özlem Yenerer Çakmut

   Fiyat:
   765,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,1) :
   688,00 TL
   Kazancınız 77,00 TL
   3
   Hukuk ve sanat; insanların en temel ihtiyaçlarından olup, bir 'birey' olarak insanın kendisini özgürce geliştirmesi ve güvenlik içinde huzurlu ve mutlu yaşanması için, 'siyasal güç' tarafından özenle gözetilip sürekli teşvik edilmesi ve desteklenmesi gereken bilim dallarıdır.
   Hukuk, bu ortak destek dışında, ayrıca sanat hak ve özgürlüğünü korumak ödeviyle teçhiz edilmiştir. Bunun nedeni, sanatın bireysel meslek olma niteliği dışında, çalışma biçim, araç ve metotlarının da evrensel olması, tıpkı onur kavramı gibi üreten insandan bağımsızlaşıp eserlerin insanlığa malolması özelliğindendir. Sanatın amaç ve en temel niteliği olan özgürce yaratma, toplumsal denetim ve gelecek nesillerin estetik beslenme tasarım ödevi gereği, yaratılan eserlerin mali ve fikri telif
   hakları kadar, bu alanda çalışanların da hem düşünce özgürlüğü hem çalışma koşul ve teminatları açısından özgürlük ve güvenlik kaygısı taşımaması gerekir.
   Bu kitap; bu bağlamda hem kavramsal ve bilimsel konuların teorik hem de uygulama hayatındaki araç ve aktörlerin hukuksal sorun, mevzuat ve güvencelerine değinmekte, hukuksal güvencelerini açıklamaktadır. Bu nedenle, sanat ve hukukun kesiştiği açılardan teorik ve pratik hukuksal konuların bilimsel olarak ele alındığı bu kitapta, sanat hakkını ilgilendiren anayasa ve ulusal üstü hukuktaki konumu kadar, fikir ve sanat eserleri, iş, borçlar hukuku sorunları da teori ve yargı uygulaması açısından ele alınarak incelenmiştir.
   Okuyucu, bu kitap aracılığıyla, sanatla ilgili olarak AY, FSEK, İş Kanunu ve TMK ile TBK'nın hükümlerinin değerlendirilmesini ve örnek olaylarla anlatılan uygulamasını öğrenme imkanına sahiptir.
   Barkod: 9789750285028
   Yayın Tarihi: Mayıs 2023
   Baskı Sayısı:  7
   Ebat: 13x19
   Sayfa Sayısı: 544
   Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
   Kapak Türü: Karton Kapaklı
   Dili: Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750285028
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750285028
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.