• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Roma Özel Hukuku Ders Kitabı 3. Baskı - Özlem Söğütlü

   Fiyat:
   590,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,3) :
   529,00 TL
   Kazancınız 61,00 TL
   3
   Romalı hukukçuların oluşturduğu, gerçekliğe, akla, doğru ve adil çözüme dayanan birçok kural, ilke, kurum ve değer, çok uzun bir süreçte oluşan günümüz hukuk ruhunun ve hukuk kültürünün önemli kazanımları arasında yer alır. Nitekim, geçerliliğini asla kaybetmeyecek olan ve bu anlamda da belirli bir zamana ya da belirli bir çağa sığmayan, somut, hukukî ve mantıkî düşünmenin, aklın ürünü olan hukukun genel ilkelerinin büyük bir bölümü, bu hukukçuların hukuk dünyasına kazandırdıklarıdır.

   Kıta Avrupası Hukuk Sistemi Roma hukuku geleneğine dayanır. Bu hukuk sisteminde hukuk kuralları, adalet idesine yönelmiş ve ahlakî değer yargılarına dayanan davranış kuralları olarak tasarlanmıştır.

   Roma hukuku oluşturduğu zengin ilke, kurum, kavram, kural ve değerlerle günümüz Kıta Avrupası özel hukuk kodifikasyonlarında yerini almıştır.

   Günümüz hukukçuları Kıta Avrupası Hukuk Sistemi'nin hukuksal kural, kurum ve kavramları belirlemede ilk yararlandığı kaynak olan Roma hukukuna gitmek suretiyle sürekli olarak ondan beslenmektedir.

   Romalı hukukçular, Kıta Avrupası Hukuk Sistemi'nin doğrudan içeriğini belirlemekle kalmamış; hukuk eğitimi alanındaki yöntemleriyle de günümüz hukuk eğitiminin bir parçası olmuşlardır.

   Bu kitapta; günümüz hukukunun tarihsel temelini oluşturan ve Roma hukukundan gelen kural, kurum, kavram, ilke ve değerler ile bunları yaratan Romalı hukukçuların akıl yürütme faaliyetleri ele alınmıştır.

   Bu basıda sistematik kısmen değiştirilmiş, konular alt başlıklara ayrılarak ve daha ayrıntılı incelenerek ele alınmıştır.
   Konu Başlıkları
   Roma Siyasi Tarihi – Roma Hukuk Tarihi
   Roma Özel Hukuku Sistemi Davalara İlişkin Hukuk
   İnsanlara İlişkin Hukuk – Kişiler Hukuku ve Aile Hukuku
   Malllara İlişkin Hukuk
   Malllara İlişkin Hukuk – Eşya Hukuku

   Barkod : 9789750279485

   Yayın Tarihi : 2022 Ağustos

   Kapak Türü : Karton Kapak

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 3

   Sayfa Sayısı : 823

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9789750279485
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
    9789750279485
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.