• Tüm Kategoriler
  • Seçkin 2022 Themis Kaymakamlık Sınavına Hazırlık Konu Anlatımlı 3. Baskı - Zehra Odyakmaz, Ümit Kaymak Seçkin Yayınları

   Fiyat:
   395,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20,3) :
   315,00 TL
   Kazancınız 80,00 TL
   3

   Themis Dizisi, on sekiz yıldan beri, başta hukuk alanında olmak üzere maliye, muhasebe, iktisat, genel yetenek ve genel kül-tür alanlarında okuyucularıyla buluşmaya devam etmektedir.
   Dizide yer alan eserler, hem akademik düzeyde kaynak teşkil etmek hem de kariyer sınavlarına hazırlıkta okuyucularına yeterli desteği sağlamak amaçlarıyla hazırlanmaktadır.
   Bu eser, kaymakamlık sınavına hazırlanan adaylar için özel olarak hazırlanmıştır. Eserde, özellikle Türkiye'nin idari yapısı ve mahalli idareler konuları tamamen mevzuat odaklı hazırlanarak ayrıntılı tutulmuş, konular kaymakamlık sınavının kapsamı gözetilerek ele alınmış ve güncel mevzuat titizlikle işlenmiştir. Ayrıca genel ve teorik esaslar ihmal edilmeden doğrudan mevzuat hükümlerinin konulara işlenmesiyle kaymakamlık sınavının elli dört soruluk ve en büyük paya sahip kısmını oluşturan Anayasa ve İdare Hukuku konularının tümünü kapsamak hedef tutulmuştur.
   Yanı sıra, esere, sınava ilişkin özel kanunlar ile Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı işlenerek eklenmiştir. Öne çıkan bilgiler belirginleştirilmiş, bölüm içi kutucuklarla görünür kılınmış ve karşılaştırma tablolar ile anlatılmıştır.
   (Tanıtım Bülteninden)
   Konu Başlıkları

   Anayasa Hukuku
   İdare Hukuku
   Türkiye'nin İdari Yapısı
   Türkiye'de Mahalli İdareler   Seçkin.Yayınevi
   Basım Tarihi:2022 Mart
   Basım Yeri:Ankara
   Sayfa Sayısı:1136
   Boyut:16x24
   Baskı:3
   ISBN/Ref:9789750275937
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750275937
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750275937
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.