• Tüm Kategoriler
  • Savaş Yayınları Ceza Hukuku (Özel Hükümler) Pratik Çalışma Kitabı Timuçin Köprülü

   Fiyat:
   190,00 TL
   İndirimli Fiyat (%7,9) :
   175,00 TL
   Kazancınız 15,00 TL
   3
   "Elinizdeki çalışmada Uludağ Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültelerinde yaptığım, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde de araştırma görevlisi olduğum dönemde katkıda bulunduğum ceza hukuku özel hükümler sınavlarının soruları ve pratik çalışmaları cevaplarıyla birlikte bulunmaktadır.
   Tekrara düşülmemesi için bazı sorular kitaba konmamıştır. Sınav soruları ve pratik çalışma metinlerinin başında bağlantılı oldukları suç tipleriyle ilgili ayrıntıya girmeden kısa notlara da yer verilmiştir. Bu notların daha geniş ve ayrıntılı hali çalışmasına başladığım ceza hukuku özel hükümler kitabında yer alacaktır.
   Bunun yanında yine suç tipleriyle ilgili, okuyucunun Yargıtay’ın bakış açısını görebilmesi ve pratik çalışmalarda kullanılabilmesi için Yargıtay kararlarına da yer verilmiştir.
   Üçüncü baskıda yeni sorulara da yer verilmekle birlikte özellikle yaralama suçlarında öğrencinin faydalanması amacıyla Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı “Türk Ceza Kanunu’nda Tanımlanan Yaralama Suçlarının Adli Tıp Açısından Değerlendirilmesi”ne ilişkin rehber, kitabın sonuna eklenmiştir.
   Kitabın basım ve dağıtımını gerçekleştiren Savaş Yayınevi’nin tüm çalışanlarına, yayınevinin sahibi Barış Gezerkaya’ya, özverili çalışması için Ümmühan Eroğlu’na ve sınav sorularının bir kısmını kullanmama izin veren Prof. Dr. Türkan Yalçın Sancar’a teşekkür ederim. " (Önsözden)
   Stok Kodu    :    9786257127639
   Boyut    :    16x24
   Sayfa Sayısı    :    437
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    5
   Basım Tarihi    :    2020 Ekim
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257127639
   MarkaSavaş Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257127639
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.