• Tüm Kategoriler
  • Pelikan Yayınevi Rektal Kanser Tedavisi Ciltli A.Mithat ÇAMLIBEL

   Fiyat:
   225,00 TL
   İndirimli Fiyat:
   223,00 TL
   Kazancınız 2,00 TL
   3
   Kargo Bedava
   Büyük cerrahi girişimleri izleyen birkaç gün içerisinde tedavisi gereken üç temel fizyolojik süreç vardır: sıvı ve elektrolit dengesinin sağlanması, ağrının giderilmesi ve gastrointestinal fonksiyonların normale dönmesi. Abdominal cerrahiyi takiben iyileşmeyi hızlandıracak ve konforu sağlayacak olan bu süreçlerin tedavisini en uygun biçimde sağlayacak yeni bilgiler sunulmaktadır. İnsizyon tipi iyileşmede en temel etmen olarak gözükmektedir.

   Cerrahi girişimi takip eden erken dönemlerde sağlıklı fonksiyonların yerine gelmesi için birçok fizyolojik süreç çalışmaktadır. Cerrahi tedavi gerektiren üç temel işlem sıvı ve elektrolit dengesinin yerine konması, postoperatif ağrının giderilmesi ve gastrointestinal (GI) fonksiyonların sağlanmasıdır. Başta ağrı ve GI fonksiyonları olmak üzere bu faktörler coğu zaman biribirine bağlıdır çünkü postoperatif ağrı için kullanılan narkotik aneljeziklerin GI fonksiyonlarının geri dönmesini engelleyici etkileri vardır. Bunun devamında bozuk GI motilitesinin neden olacağı rahatsızlık ağrı için aneljezi gereksinimini daha fazla artıracaktır.
   Sıvı ve elektrolit dengesi büyük elektif ameliyatlardan hemen sonra mutlaka yerine konmalıdır. Ağrı ve GI sorunlarını çözmek için hastanede kalış süresince bu işlemler sürdürülmelidir. Eğer ağrı GI motilitesini bozan ilaçlara gerek duyulmadan giderilebilirse, büyük abdominal cerrahi girişimler bile ayaktan veya çok kısa yatış süresi içinde gerçekleştirilebilir.
   Sıvı ve elektrolit tedavisi preoperatif dönemde başlayan çok yönlü bir yaklaşımı gerektirir. Ameliyattan birkaç saat önce başlayan sıvı ve gıda kısıtlaması ve aynı zamanda yapılan mekanik barsak temizliği nedeniyle hastalar ameliyathaneye sıklıkla dehidrate durumda gelirler. Bu dehidratasyon bazen preoperatif i.v. hidrasyonu ve aynı zamanda intraoperatif etkili sıvı replasmanı ile giderilebilir. 
   Stok Kodu:9789944119092
   Sayfa Sayıs:16x24 cm
   Basım Yeri:Ankara288
   Baskı:
   2007
   Basım Tarihi:
   Ankara
   Çeviren:
   1
   Resimleyen
   :
   1
   Kağıt Türü
   :
   Karton Kapak
   Dili
   :
   1. Hamur
   Orijinal Adı
   :
   Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944119092
   MarkaPelikan Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789944119092

   Ürün Etiketleri

                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.