• Tüm Kategoriler
  • On İki Levha Yayınları Kurumsal Güven Bağlamında Güven Hizmet Sağlayıcı Güven Hizmetleri ve Karşılıklı Tanıma Sorunu Leyla Keser Berber

   Fiyat:
   78,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11,5) :
   69,00 TL
   Kazancınız 9,00 TL
   3
   İnsanlık tarihi kadar eski bir kurum olan "güven" kurumunun, dijital çağ ile birlikte önemi ve işlevi giderek artmaktadır. Tüm iş ve işlemlerin, sosyal etkileşimlerin elektronik ortama taşınmasıyla birlikte, gerek kurumsal gerek bireysel açıdan elektronik ortamda güvenin tesis edilmesi birincil öncelik haline gelmiştir. Bu güven ihtiyacı, kurumsal ve bireysel seviyede yaşanan güvenlik ve veri ihlalleri ile kendisini son yıllarda daha çok hissettirmektedir.
   Güven, dijital dönüşümü karakterize eden ve ülkelerin dijital dönüşüm yol haritalarında aksiyon olarak yer alan önemli hedeflerden biridir. Güven konsepti bazen kurumsal, teknolojik ve bazen düzenlemelerle yaratılmaktadır. Bu kitabın odağını oluşturan AB'nin eID ve Güven Hizmetleri Regülasyonu (eIDAS), düzenleme ile yaratılan güven konseptine örnek teşkil etmektedir.
   Kurumsal, teknolojik ve düzenleme ile yaratılan güvenin hepsini bir arada barındıran 2014 tarihinde kabul edilen ve 2016 tarihinde yürürlüğe giren eIDAS, içerdiği güven hizmetleri ile elektronik ortamda yapılabilecek iş ve işlemler için hem güveni tesis etmekte hem de standartlar sayesinde birbiri ile karşılıklı işler ve uyumlu bir ekosistem yaratmaktadır. eIDAS'taki kurucu yapı taşları olarak da adlandırabileceğimiz güven hizmetleri listesi statik olmayıp, teknolojik gelişmeler doğrultusunda ortaya çıkan yeni güven hizmetleri de (blockchain temelli e-kimlik doğrulama çözümleri ve çeşitleri gibi) Regülasyonun kapsamına alınmaktadır.
   (ARKA KAPAKTAN)
   Stok Kodu    :    9786257899321
   Boyut    :    16x24
   Sayfa Sayısı    :    347 s
   Basım Yeri    :    İstanbul
   Baskı    :    1
   Basım Tarihi    :    Mayıs 2020
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257899321
   MarkaOn İki Levha Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257899321
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.