• Tüm Kategoriler
  • On İki Levha Yayınları Güncel Gelişmeler Işığında Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Leyla Keser Berber, Ali Cem Bilgili

   Fiyat:
   91,00 TL
   İndirimli Fiyat (%13,2) :
   79,00 TL
   Kazancınız 12,00 TL
   3
   Dünyadaki hukukçular olarak bir yandan yapay zekayı, nesnelerin internetini, blockchain teknolojisini, büyük veriyi bireyin özel hayatının gizliliği başta olmak üzere, diğer temel hak ve özgürlüklerine, demokratik hukuk düzenine saygılı olacak bir çizgiye nasıl getireceğimizi tartışırken, diğer taraftan yapacağımız düzenlemelerin ekonomik gelişmeyi, teknoloji ve inovasyonu engellemeyecek nitelikte olması için çaba sarf etmekteyiz. Tam da bu noktada kişisel verilerin korunmasına ilişkin düzenlemeler kritik bir rol üstlenmektedir. Veri temelli ekonomiye giden yolda önemli bir etkiye sahip olan kişisel verilerin korunmasına ilişkin düzenlemeler hazırlanırken ve uygulanırken, düzenlemenin amacı olan özel hayatın gizliliğinin korunması ile kişisel veriler işlenerek yaratılan ekonomi, teknoloji ve inovasyonlar arasındaki dengenin gözetilmesi unutulmamalıdır.
   Kişisel verilerin korunması, hukukun birçok farklı dalında yansımasını bulmuştur. "Güncel Gelişmeler Işığında Kişisel Verilerin Korunması Hukuku" konferansı katılımcılarına; iş hukuku, medeni hukuk, rekabet hukuku, medeni usul hukuku gibi alanlar özelinde bu yansımaların irdelendiği önemli bir fikirler festivali ortamı sunmuştur. Hukuki konuların yanısıra; veri koruması hukukuna özgü standartlar, elektronik ortamda veri&kişisel veri toplamaya yarayan cookie ve benzeri teknolojiler, veri koruma ve veri işleme arasındaki denge gibi teknik açılımlar da göz ardı edilmemesi gereken konular olarak konferansta irdelenmiştir.
   (Arka Kapaktan)
   Stok Kodu    :    9789752449831
   Boyut    :    17x25
   Sayfa Sayısı    :    242
   Basım Yeri    :    İstanbul
   Basım Tarihi    :    2020 Ocak
   Kapak Türü    :    Ciltli
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752449831
   MarkaOn İki Levha Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789752449831
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.