• Tüm Kategoriler
  • Nobel Tıp Kitabevleri Veteriner Genel Patoloji

   Nobel Tıp Kitabevleri Veteriner Genel Patoloji
   Görsel 1
   Fiyat:
   38,00 TL
   38.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Veteriner Genel Patoloji kitabı, Veteriner Fakültesi öğrencilerine ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle ayrıntılardan mümkün olduğunca kaçınılmış, gerekli görülenler ise küçük puntolarla yazılmıştır. Kitap, Yangı, Hastalık Sebepleri ve Enfeksiyona Yanıt, Nekroz, Dejenerasyonlar ve Metabolizma Bozuklukları, Dolaşım Bozuklukları, İmmunopatoloji, Hücre Büyümesi ve Farklılaşması Bozuklukları, Anomaliler bölümlerinden oluşmaktadır.
   Ayrıca bazı viral hastalıkların tanısında önemli bir kriter olan “İnklüzyon Cisimcikleri” de ayrı bir bölüm olarak, kısa ve özlü olarak anlatılmıştır. Genel patoloji konuları içinde yer alan tümörler, “Veteriner Onkoloji” kitabında ayrıntılı anlatılmış olduğundan, bu kitapta tümörlerle ilgili bilgi verilmemiştir. Konuların anlaşılmasına yardımcı olmak amacıyla çok sayıda ve çoğunluğu makroskobik olmak üzere resimler ile tablo ve şekiller
   kullanılmıştır.
   Bu resimlerden renkli olanları ayrı bir bölüm halinde “Renkli Atlas” adı altında toplanmıştır. Kullanılan resimlerden resim 3.4 A ve Renkli Atlas 2A, B,3C, D, 4A, B, C, 5C, 6A, 9A, C, 11C, D, 12D, 13D ve 14D numaralı resimler Ludwig-Maximilians Üniversitesi Veteriner Fakültesi Patoloji Enstitüsü slayt arşivinden alınmıştır.
   Yayım Tarihi10/2020
   YazarProf. Dr. M. Kemal Çiftçi, Prof. Dr. Hüdaverdi Erer, Prof. Dr. Metin M. Kıran
   YayıneviNobel Tıp Kitabevleri
   ISBN.;9789759735135
   Cilt / Sayfa Sayısı1 Cilt / 198 Sayfa
   Baskı Sayısı1
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789759735135
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9789759735135
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.