• Tüm Kategoriler
  • Nobel Tıp Kitabevleri Tıbbi Mikrobiyoloji - ( İTF ) Ali Ağaçfidan, Derya AYDIN, Şengül DERBENTLİ, Nezahat GÜRLER, Meltem UZUN

   Fiyat:
   3.060,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20,3) :
   2.439,00 TL
   Kazancınız 621,00 TL
   3
   KategoriTıbbi Mikrobiyoloji
   Stok Kodu9786053358497
   EditörProf. Dr. Ali AĞAÇFİDAN
   Bölüm Editörleri
   Prof. Dr. Ali AĞAÇFİDAN, Prof. Dr. Derya AYDIN, Prof. Dr. Şengül DERBENTLİ, Prof. Dr. Nezahat GÜRLER, Prof. Dr. Meltem UZUN
   Yayım TarihiAralık 2023
   Baskı Sayısı1
   Sayfa Sayısı1332
   KapakKarton Kapak
   Ebat19.5 x 27.5 cm
   Değerli okurlarımıza sunduğumuz Tıbbi Mikrobiyoloji kitabı; Genel Mikrobiyoloji, Bakteriyoloji, Viroloji, Mikoloji ve Parazitoloji alanlarını içeren toplam beş bölümden oluşmakta olup, bölümler içindeki konular kapsamlı bir şekilde konusunda uzman toplam 70 yazar tarafından kaleme alınmıştır.
   Genel Mikrobiyoloji bölümü 16, Bakteriyoloji bölümü 40, Viroloji bölümü 46, Mikoloji bölümü 9 ve Parazitoloji bölümü 5 alt başlıktan oluşmuştur.
   Tıbbi Mikrobiyoloji kitabında yer alan bölüm konuları tablo, şekil ve resimlerle zenginleştirilmiştir. Ayrıca konular içerisinde sade ve anlaşılabilir bir dil kullanılmasına dikkat edilmiş, mümkün olabildiğince mikroorganizma isimlerinin akılda kalabilmesi amacıyla Türkçe okunduğu şekilde yazılmasına ve/veya Türkçe isimlerinin kullanılmasına özen gösterilmiştir.
   Kitap içindeki bölümlerde, Genel Mikrobiyoloji bölümünde temel bilgiler esas alınmış, Tıbbi mikrobiyolojinin diğer disiplin alanlarını içeren bölümlerinde ise etken bazında genel özellikler, sınıflandırma, morfolojik özellikler, patogenez, klinik belirtiler ve oluşturduğu hastalıklar, laboratuvar tanısı, klinik örnek alınması ve transportu, antimikrobiyal maddelere duyarlılık durumu, epidemiyoloji ve korunma gibi başlıklar vurgulanmıştır.
   Hazırlamış olduğumuz bu kitabın tıbbi mikrobiyoloji ile ilgilenen tüm öğrencilerin bilgilendirilmesine katkı sağlaması ve sorularına yanıt vermesi en büyük dileğimizdir. Aynı zamanda ilgili kişilerin bu kitabı kaynak kitap olarak da kullanabileceği inancındayım.
   Yazarların ve bölüm editörlerinin özverili ve titiz katkılarıyla hazırlanmış olan bu kitap siz değerli okurlarımızın ilgisine sunulmuştur.
   Kitabın koordinasyonunda büyük emeği geçen Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Önel’e tekrar içtenlikle teşekkür ederim.
   Tıbbi Mikrobiyoloji ile ilgilenen tüm okurlara yararlı olması dileğiyle.
   Editör
   Prof. Dr. Ali AĞAÇFİDAN
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053358497
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9786053358497
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.