• Tüm Kategoriler
  • Nobel Tıp Kitabevleri Klinik Kedi ve Köpek Kardiyolojisi

   Fiyat:
   669,00 TL
   İndirimli Fiyat (%1,5) :
   659,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   3
   Kedi ve köpek kardiyolojisi gerek dünyada gerekse ülkemizde sürekli gelişim göstermektedir. Ülkemizde kedi ve köpek populasyonunun giderek artması ve yaşlanmasıyla birlikte, sistem hastalıkları içinde kardiyovasküler hastalıkların oranı %10’un üzerine çıkmıştır. Kardiyovasküler hastalıkların tanısında ve tedavilerinin takibinde önemli, hekimliğimiz için yeni bir teknolojik muayene metodu olan ekokardiyografik değerlendirmelerin de giderek artmasıyla kardiyovasküler hastalıklar daha bilimsel olarak değerlendirilebilmektedir. 
   Bu kitabın hazırlanmasındaki ilk amaç kedi ve köpeklerde kardiyovasküler hastalıkların teşhis ve tedavilerinde saygıdeğer meslektaşlarımıza rehber olmaktır. Diğer bir amaç kedi ve köpek kardiyolojisindeki araştırmalara ışık tutmaktır. 
   Klinik kedi ve köpek kardiyolojisi altı bölümden oluşmaktadır. 1. Bölüm’de fizyolojik bilgilerin verildiği normal kardiyovasküler sistem konusunda bilgiler verilmektedir. 2. Bölüm kardiyovasküler klinik ve laboratuvar muayeneler hakkındadır. Kardiyolojik tanının verildiği 3. Bölüm’de kardiyak oskultasyon, EKG ve Holter uygulaması, tansiyon ölçümü, radyografi ve ekokardiyografi konularında temel bilgiler verilmektedir. Bo?lu?m 4 sistolik ve diyastolik disfonksiyonlar ve yetmezlik tedavisini içermektedir. Kardiyovasküler hastalıkların verildiği Bölüm 5’te konjenital kardiyovasküler hastalıklar ve edinsel kardiyovasküler hastalıklar yer almaktadır. 6. Bölüm kardiyavasküler hastalıkların teşhisleri ve tedavilerine yönelik olgu analizlerini kapsamaktadır. Böylece olgu örnekleriyle kedi ve köpek kardiyolojisi daha kolay anlaşılabilmektedir. 
   Kitabın ilgililere faydalı olması dileğiyle. 
   Yazar : Kürşad Turgut
   ISBN : 9786053353232
   Ebat : 19x27 cm
   Kapak : Karton Kapak
   Kitap Dili : Türkçe
   Basım Yeri : İstanbul
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053353232
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9786053353232
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.