• Tüm Kategoriler
  • Nobel Tıp Kitabevleri Hemşirelikte Araştırma Süreç, Ugulama ve Kritik Prof. Dr. Semra Erdoğan , Prof. Dr. Nursen Nahcivan ,

   Fiyat:
   325,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20,6) :
   258,00 TL
   Kazancınız 67,00 TL
   3
   Araştırma, yeni bilgi elde etmek ya da var olan bilgiyi doğrulamak için verilerin amaçlı ve sistemli olarak toplanması, analiz edilmesi ve yorumlanmasını kapsayan, sıralı bir sorgulama sürecidir. Günümüzde hemşireler bilimsel sorgulama sürecini kullanarak hemşireliğe özel güvenilir bilgi üretebilir ve bu bilgileri mesleki uygulamalarında kullanabilirler. Profesyonelliğin doğası otorite, deneyim ve geleneklerden çok bilimsel süreçleri benimsemeyi, araştırmaya dayalı bilgileri kullanmayı ve bu doğrultuda profesyonel karar verebilmeyi gerektirir. Çünkü bilinmektedir ki, sağlıklı/hasta bireylere ve ailelerine nitelikli ve maliyet-etkin sağlık bakım hizmeti sunabilmek, sağlık sisteminde. Görünür olmak için hemşirelerin araştırmayı anlamaları, araştırma yolu ile yeni bilgiyi üretmeleri ve uygulamalarını / klinik kararlarını sağlam, güçlü kanıtlara dayandırmaları çok önemlidir. Bu anlamda araştırma daha iyi bakım verme, sağlık sisteminde görünür olma ve meslekleşme adına yıllardır mücadelesini sürdüren ülkemiz hemşireliği için de oldukça önemlidir. Biz Editörler olarak hemşireliğin gelişimi için sürdürülen pek çok çalışmanın yanı sıra hemşirelikte araştırma alanına katkı sağlayan her türlü çabanın bu mücadelenin bir parçası olduğuna inanıyoruz.
   Araştırma eğitimi, hemşirelik eğitiminde hem lisans hem de lisansüstü eğiti¬min vazgeçilmez ve önemli bir parçasıdır. Bu kitap öncelikle lisans düzeyinde eğitim alan hemşirelik öğrencileri için ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Kitapta sunulan bilgilerle lisans öğrencilerinin araştırma sürecini kavraması, yayınlanmış araştırmaları araştırma süreci doğrultusunda okuyabilmesi, kritik edebilmesi ve sonuçlarını kullanabilmesi hedeflenmiştir. Bu kitap aynı zamanda, araştırma metodolojilerini öğrenmek ve proje önerisi geliştirmek isteyen lisansüstü öğrenciler için de iyi bir kaynak ve yol gösterici olacaktır. Bu nedenle kitap içeriği lisansüstü öğrencilerin gereksinimlerine yanıt bulabilecekleri örneklerle de zenginleştirilmiştir.
   Yayım Tarihi10/2020
   EditörProf. Dr. Semra Erdoğan , Prof. Dr. Nursen Nahcivan , Doç. Dr. M. Nihal Esin
   Yazar-
   YayıneviNobel Tıp Kitabevleri
   ISBN.9786053353461
   Cilt / Sayfa Sayısı1 Cilt / 424 Sayfa
   Baskı Sayısı4
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053353461
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9786053350461
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.