• Tüm Kategoriler
  • Nobel Tıp Kitabevleri Hemşirelik Tanıları El Kitabı 2021 Prof. Dr. Firdevs Erdemir , Prof. Dr. Gülengün Türk Carpenito HEMŞİRELİK TANILARI EL KİTABI

   Nobel Tıp Kitabevleri Hemşirelik Tanıları El Kitabı 2021 Prof. Dr. Firdevs Erdemir , Prof. Dr. Gülengün Türk Carpenito HEMŞİRELİK TANILARI EL KİTABI
   Görsel 1
   Fiyat:
   95,00 TL
   İndirimli Fiyat (%2,1) :
   93,00 TL
   Kazancınız 2,00 TL
   93.00 www.garantikitabevi.com
   1
   Hemşirelik mesleğinde süre giden hızlı değişimin gereklerini yansıtan Lynda Carpenito’nun bu saygın kaynağının 15. Baskısı (Türkçeleştirilmiş 4. Baskı), hemşirelik tanısı, hemşirelik sürecindeki rolü ve klinik alana uygulanması konusunda tam bir rehberlik sunmaktadır. Hemşirelik tanıları, hemşirelik bilimini ve sanatını tanımlar; Bu önemli kitap, hemşirelik öğrencilerine ve hemşirelere, tanısal değerlendirme kriterlerinden belirli girişimlere kadar yaratıcı klinik hemşirelik uygulamaları için gereksindikleri bilgileri sağlar.
   15. Baskıda (Türkçeleştirilmiş 4. Baskıda) Öne Çıkan Özellikler:
   • A’dan Z’ye güncel hemşirelik tanılarına yönelik kapsamlı bir rehber, NANDA International tarafından onaylanan en son tanıları içerir.
   • Her bir NANDA-I tanısı ile birlikte ilgili NIC (HGS) Hemşirelik Girişimleri ve NOC (HSS) Hemşirelik Sonuçları listelenmiştir; NANDA-I tanıları güncellenmiştir.
   • Yazarın Notları, öğrencilerin tanının ardındaki kavramı anlamalarına, bir tanıyı diğerinden ayırt etmelerine ve tanı hatalarını önlemelerine yardımcı olur.
   • “Carpenito’nun İpuçları” gerekli durumlarda belirli bir bakım ilkesini, tartışmalı bir konuyu ya da etik bir güçlüğü vurgulamak için yazarın notlarından oluşur.
   • Belirli bir popülasyona (yaşlı yetişkin, çocuk, anne ve kültürlerarası) göre gruplandırılmış hemşirelik girişimleri ve temel kavramlar gruplar arasındaki farklılıkların açıklığa kavuşturulmasına yardımcı olur.
   • Bölüm 3: Kollobratif (ortak) Problemler bir el kitabı şeklinde düzenlenmiştir. Bu bölüm , bireyin optimal bakımı için hemşirelik tanılarının ve bakımının diğer sağlık uzmanlarının çabalarıyla nasıl bütünleştirileceğini gösterir.
   • Bölüm 4’de yaygın görülen klinik durumlar altında ilgili kollobratif (ortak) problemler ve hemşirelik tanıları verilmektedir.
   • Hemşirelik Tanı Dizini, tanıların bir bakışta, hızlı ve kolay bir şekilde bulunmasını sağlayan alfabetik referans sağlar.
   Anımsatıcı Laminat Kart- Fonksiyonel Sağlık Örüntülerine göre gruplandırılmış tanılar elinizde kullanışlı, hızlı bir kaynak ÇEVİRENİN ÖNSÖZÜ- Hemşirelikte tanılama ve NANDA Taksonomisi II yapısı hakkında genel bilgiler.
   Hemşirelik Tanıları El Kitabı 2021 
   Yayım Tarihi3/2021
   ÇevirmenProf. Dr. Firdevs Erdemir , Prof. Dr. Gülengün Türk
   YazarCarpenito
   YayıneviNobel Tıp Kitabevleri
   ISBN 9786053355991
   Cilt / Sayfa Sayısı1 Cilt / 1008 Sayfa
   Baskı Sayısı4
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053355991
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9786053355991
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.