• Tüm Kategoriler
  • Nobel Tıp Kitabevleri Diyaliz Hemşireliği 2. Baskı

   Fiyat:
   115,00 TL
   İndirimli Fiyat:
   114,00 TL
   Kazancınız 1,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Hemodiyaliz son dönem böbrek yetmezliğinin tedavisinde dünyada en çok uygulanan tedavi modelidir. Hemodiyaliz hizmeti ülkemizin her ilinde hatta bir çok ilçesinde kamu ve/veya özel sektörde diyaliz merkezlerinde Nefrolog yada sertifikalı Dahiliye uzmanı konsültanlığı ile diyaliz hekimi gözetiminde diyaliz hemşireleri ile birlikte gerçekleştirilmektedir. Merkez ve hasta artış hızına uygun diyaliz hemşiresi yetiştirilmesindeki sıkıntılardan dolayı hemodiyaliz sertifikalı hemşiresine ek olarak Sağlık bakanlığımız Acil tıp teknisyenlerine (ATT) sağlık memurlarına hemodiyaliz sertifikası almaları kaydıyla diyaliz hemşireliği izni vermesine rağmen açık kaptılamamış ve meslek yüksek okullarında diyaliz bölümü mezunlarına sertifikasız ve sınavsız diyaliz hemşireliği hakkı verilmiştir.
   Diyaliz hemşireliği kaynak olarak oldukça fazla çeşitlilik göstermektedir. Hemşire Acil tıp teknisyeni Sağlık memurlarının okullarında aldıkları sağlık eğitiminde temelde ortak noktalar olsa dahi farklı eğitimlerden geçerek mezun olmaktadırlar. Diyaliz hemşireliği açısından standartları hemodiyaliz sertifika programı ve resertifikasyonla sağlanmaya çalışılmaktadır. Meslek yüksek okulu diyaliz bölümü mezunları ise daha farklı eğitim alarak hemodiyalize yoğunlaşmaktadır. Ancak eğitim programlarında genel hemşirelik programlarına göre farklılıklar mevcuttur.
   Ülkemizde temelde aynı eğitimi almış bilgili ve yeniliğe açık diyaliz hemşiresi yetiştirmek hemodiyalizde çalışan sağlık personellerine standart güncel bilgileri vermek öncelikli sorunlarımızdan biridir. Bu sorunun çözümüne katkı sağlamak amacı ile bu kitap hazırlanmıştır. Kitap hazırlanırken derin akademik detaylardan çok günlük standart hemşirelik uygulamaları ve hemodiyaliz işlemi pratik bir şekilde vermek amaçlanmıştır.
   Klinik pratik uygulamalar verilmeye çalışıldığından dolayı kitapta yer alan yazarlar da hemodiyaliz merkezlerinde aktif çalışan deneyimli hemşire ve hekimlerden hemşirelik hizmetlerini değerlendiren diyaliz eğitim hemşirelerinden hemşirelik okulu öğretim görevlilerinden ve diyaliz teknikeri yetiştiren meslek yüksekokulu öğretim görevlilerinden seçilmiştir. İyi niyetle büyük emek harcanarak yazılan bu kitabın diyaliz teknikerliği öğrencilerine hemodiyaliz sertifika kursiyerlerine ve hemodiyalizde çalışan sağlık personellerine bir nebze katkı sunması dileği ile...
   Saygılarımla
   Dr. Adem SEZEN
   Diyaliz Hemşireliği 2. Baskı
   Yayım Tarihi10/2020
   EditörDr. Adem Sezen
   Yazar-
   YayıneviNobel Tıp Kitabevleri
   ISBN9786053350422
   Cilt / Sayfa Sayısı1 Cilt / 432 Sayfa
   Baskı Sayısı2
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053350422
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786053350422
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.