• Tüm Kategoriler
  • Nobel Tıp Kitabevleri Çocuk Göğüs Hastalıklarında Aciller: Pratik Yaklaşım

   Fiyat:
   530,00 TL
   İndirimli Fiyat:
   525,00 TL
   Kazancınız 5,00 TL
   Çocuklar sıklıkla solunum yolu şikayetleri ile acil servislere çocuk sağlığı ve hastalıkları ya da aile hekimlerine başvurmaktadır. Bu hastaların bazıları genel durumu iyi olan ve ayaktan tedavisi yapılabilecek hastalar iken bir grup hastanın ise hızla tanısının konularak tedavisinin planlanması gerekmektedir.
   Ülkemizde her yıl toplam nüfus sayısı kadar kişi acil servislere başvurmakta ve bu sayının yaklaşık %30’unu 0-14 yaş aralığındaki çocuklar oluşturmaktadır. Sağlık kuruluşlarında hastalara ayrılan zaman çoğu kez sınırlı olabilmekte ve bu nedenle hastanın değerlendirilmesi tanı ve tedavisinin hızlı ve doğru bir şekilde planlanması daha da önemli hale gelmektedir.
   ‘Çocuk Göğüs Hastalıklarında Aciller: Pratik Yaklaşım’ kitabı çocuk acil servislerinde çalışan hekimler çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları aile hekimleri ve pratisyen hekimlerin en sık karşılaştıkları solunum yolu hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik pratik yaklaşımları içermektedir. Kitapta yer alan ve ülkemizde çocukların morbidite ve mortalitesinde önemli rol oynayan tüm bölümler konunun uzmanları tarafından yazıldı akış şemaları görseller ve bu bölümden neler öğrendik gibi bölümler ile bu konulara ilişkin pratik bilgiler vurgulandı.
   Kitabın yazılmasında emeği olan konu ile ilgili tecrübelerini ve bilgilerini bizimle paylaşan tüm hocalarımıza minnettarız.
   Bu kitabın gecesini gündüzüne katarak çocukların daha sağlıklı yaşamaları için elinden geleni yapan tüm meslektaşlarımıza faydalı olabilmesini umut ediyoruz.
   Sevgi ve saygılarımızla
   Editörler
   Yayım Tarihi1/2021
   EditörProf. Dr. Fazilet Karakoç , Prof. Dr. Zeynep Seda Uyan , Prof. Dr. Arif Kut
   Yazar-
   YayıneviNobel Tıp Kitabevleri
   ISBN 9786053355922
   Cilt / Sayfa Sayısı1 Cilt / 488 Sayfa
   Baskı Sayısı1
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053355922
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9786053355922
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.