• Tüm Kategoriler
  • Nobel Tıp Kitabevleri Cerrahpaşa Romatoloji Notları Prof. Dr. Vedat Hamuryudan

   Fiyat:
   247,00 TL
   İndirimli Fiyat:
   245,00 TL
   Kazancınız 2,00 TL
   3
   Bu kitap ana hatlarıyla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları derslerinde anlatılan romatoloji konularından oluşmaktadır. Her ders bitiminde öğrencilerden gelen ders notları edinme isteği bu kitabın ortaya çıkışının temel nedenini oluşturmuştur.
   Nispeten yeni bir bilim dalı olan romatoloji, henüz tıp çevrelerinde bile farklı algılanmaktadır. Romatoloji, esas olarak çıkış nedeni tam anlaşılamamış, sadece kas ve iskelet sistemini değil, vücuttaki bütün organları hedef alabilen, tuttuğu organlarda oluşturduğu iltihap sonucu işlev kaybına yol açabilen, çoğu kronik seyirli hastalıkların tanı ve tedavisiyle uğraşan bir bilim dalıdır. Bu hastalıkların tedavileri de büyük oranda bağışıklık sisteminin belirlenmiş hedeflerine yönelik ilaçlardan oluşmaktadır. Bu nedenlerle romatoloji, tüm gelişmiş ülkelerde iç hastalıkları ya da çocuk hastalıkları uzmanlığının bir yan dalıdır.
   Kitabın hazırlanmasında desteklerini esirgemeyen ve en başta ben dahil birçok romatoloji uzmanını ülkemize kazandıran Prof. Hasan Yazıcı’ya, romatolojiye girmeme vesile olan Prof. Sebahattin Yurdakul’a, yetişmemde katkıları için Prof. Huri Özdoğan’a, Amerika’dan bizlere el veren Assoc. Prof. Yusuf Yazıcı’ya, birlikte çalışmaktan mutlu olduğum Prof. İzzet Fresko, Prof Melike Melikoğlu, Prof. Emire Seyahi, Prof. Gülen Hatemi ve Prof. Serdal Uğurlu’ya, genç meslektaşlarım Yeşim .zgüler, Sinem Nihal Esatoğlu ve Mustafa Erdoğan’a teşekkür ediyorum.
   Unutmayalım ki, tıp aynı zamanda bir usta - çırak ilişkisidir. Zaman ilerledikçe bir çok bilgimizin güncellenmesi yanında farklı kaynaklarda farklı yaklaşımlar da bulunacaktır. Güncel kalabilmenin tek yolu ise okumanın sürekli olmasıdır. Bunun sırrı da ustamdan öğrendiğim sözlerde gizlidir: “Okumayı seveceksin ve okurken eğleneceksin.”
   Kitabımızın yararlı olmasını diliyorum.
   Dr. Vedat HAMURYUDAN
   Yayım Tarihi12/2020
   EditörProf. Dr. Vedat Hamuryudan
   Yazar-
   YayıneviNobel Tıp Kitabevleri
   ISBN.9786053355816
   Cilt / Sayfa Sayısı1 Cilt / 280 Sayfa
   Baskı Sayısı1
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053355816
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9786053355816
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.