• Tüm Kategoriler
  • Klinik Biyokimya El Kitabı (Hematoloji ve Seroloji Laboratuvarları İlaveli)

   Fiyat:
   345,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20,6) :
   274,00 TL
   Kazancınız 71,00 TL
   3
   Rutin biyokimya laboratuvarlarında çok sayıda analiz yapılır. Bu analizlerin sayısı gün geçtikçe de artmaktadır. Buna paralel olarak kullanılan teknoloji de baş döndürücü bir hızla gelişmektedir.
   Biyokimyasal analizlerin yapılması için gerekli olan kitler laboratuvarda hazırlanabildiği gibi piyasadan da alınabilirler. Günümüz şartlarında piyasadan malzeme almadan laboratuvarı yürütmek mümkün olmadığı gibi tamamen dışarıya bağımlı halde çalışmak da uygun değildir. Yani her laboratuvarcı hiç olmazsa belli başlı çözeltileri kendisi hazırlayabilmelidir.
   Öte yandan, biyokimya laboratuvarlarında kullanılan cihaz ve malzemelerin de tek¬nik ve bilimsel özelliklerini çok iyi bilmek gerekir. Bu durum laboratuvarcıya teknoloji ve metod seçiminde büyük kolaylıklar sağlar.
   Bu kitap, yukarıdaki hususlar göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Kitapta, öğrenciler ve uzmanlar için mümkün olan tüm pratik bilgiler derlenmiş, biyokimya laboratuvarlarında yapılan her çeşit analiz hakkında bilgi verilmiştir. Gerek Tıp Fakültesi ve gerekse Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Laborantlık bölümü öğrencilerinin eğitimi için yapılan laboratuvar uygulamaları da kitapta yer almaktadır.
   Analizler için kullanılabilen tüm metodlar mümkün olduğu kadar mukayeseli olarak anlatılmış bu metodlardan her laboratuvarda kolaylıkla uygulanabilen bir metod seçilerek reaktiflerin hazırlanması, metodun uygulanması, avantajları ve dezavantajları gibi bilgiler izah edilmiştir. Ayrıca, gerek lobaratuvar uzmanlarına ve gerekse klinisyenlere yardımcı olmak amacıyla herbir testin klinik yorumu da kısaca maddeler halinde verilmiştir. Böylece, kitap; öğrenciler, biyokimya uzmanları ve klinisyenler için bir başvuru kitabı özelliği arzetmektedir. Yine, laborant olarak yetişen öğrencilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak önemli hematolojik ve serolojik testler de anlatılmıştır.
   Biyokimya, sürekli gelişen bir bilim dalıdır. Bu yüzden kitaba klinik biyokimya ile ilgili çok sayıda yeni teknolojik gelişmeler, teşhis markırları ve klinik uygulamalar ilave edilmiştir.

   Yazar: Prof. Dr. İdris Mehmetoğlu
   ISBN: 9789756266373
   Baskı Tarihi: 2013
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789756266373
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9789756266373
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.